Špoģu pirmklasnieki svin savas 100 dienas skolā

Izglītība

Vēl, šķiet, pavisam nesen mazie Špoģu pirmklasnieki nedroši spēra savus solīšus pretī lielajam nezināmajam- SKOLAI. Šķiet, ne tik sen, kā apzinājām sevi skolēnu lomā, - iepazinām dienas kārtību, skolas telpu izvietojumu, iegaumējām klasesbiedru vārdus, sapratām jēdzienus “stundu saraksts”, “bibliotēka”, “starpbrīdis”… Bet, ja tā cītīgi saskaita kalendārā- februāra vidū sanāk apaļš simts dienu, ko mazie ķipari ir pavadījuši skolā. 100 negribīgu rītu un smaidīgu atkalsatikšanos ar draugiem, 100 “gribu” un “negribu”, “varu” un “nevaru”… 100 iespēju, jaunatklājumu, jautājumu, atbilžu, ķīviņu un strīdu.
Jau visu nedēļu mazie pirmklasnieki skolotājas vadībā paši izplānoja, kādus viņi vēlas redzēt savus svētkus- sociālo zinību stundās zīmēja svētku afišu, dizaina un vizuālās mākslas stundās- veidoja rotājumus svētkiem, mūzikas stundās dziedāja dažādas ciparu dziesmiņas. Mājās kopā ar vecākiem veidoja simtnieku kolekcijas - pogu, pirkstu nospiedumu un taureņu kokus, konfekšu krelles, pūkainās grāmatzīmes, zvaigžņu lietu, grāmatu kalnus un ciparu spēles, kas tika izvietotas īpašā izstādē klasē.
Svētku dienā bērni saņēma īpašu kroni ar uzrakstu “Par 100 dienām gudrāks” un svētku kūku. Kā neklātienes sveicienu, mazajiem pirmklasniekiem 4.klases skolēni bija sagatavojuši pašsacerēto mīklu maratonu, kurā katrs skolēns varēja parādīt ne tikai savu lasītprasmi, bet arī iztēli un loģisko domāšanu. Vēl noslēpumainajā pārsteigumu akā bija uzdevumi ar matemātikas, sporta un latviešu valodas aktivitātēm. Pašu veidotajā koncertā bērni dziedāja dziesmas latviešu un angļu valodā, skaitīja garum garos dzejoļus un dejoja plaukstiņdeju. Arī apslimušie bērni sūtīja savus foto un video sveicienus, kas tika uzņemti ar lielām ovācijām. Dienas beigās visi bērni saņēma piemiņas balviņas un saldumus.
Un tikai varbūt pēc 10 gadiem viņi sapratīs, ka šī ir nenovērtējama bagāža ikviena skolēna dzīves somā. Novēlam mazajiem censoņiem turpināt izbaudīt un piepildīt savas skolas dienas un gadus ar pozitīviem momentiem, jaunām atklāsmēm un piedzīvojumiem, dziļām zināšanām un paliekošu draudzību.

Pankūku cepšanas tradīcijas Maļinovā