Špoģu jauno mūziķu panākumi Daugavpilī

AKTUĀLI

Krāšņa un ražīga nedēļas nogale un mācību gada noslēgums kopumā bija Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem. Daugavpils pilsētas svētku pirmajā dienā Vokāli instrumentālie ansambļi “Līdaka” un “MI #”, kas ar mūzikas studijas “Lauku studija” atbalstu darbojas skolā Viktora Leonoviča vadībā, pieskandināja A.Pumpura skvēru ar dziesmām. Klausītājiem ansambļi piedāvāja mūziku dažādām gaumēm – sākot ar latviešu tautas, oriģinālām un pašsacerētām dziesmām, populārās mūzikas paraugiem, beidzot ar kompozīcijām kantri stilā un plaši zināmiem rokmūzikas gabaliem.

Savukārt, Daugavpils pilsētas svētku noslēgumā, 2.jūnijā, pie Olimpiskā centrā norisinājās rokmūzikas festivāls – konkurss “CHEMICAL REACTION”, kas šogad svinēja savu 20. dzimšanas dienu. Pagājušajā gadā šajā konkursā, apsteidzot visus sāncenšus un iegūstot 1.vietu, veiksmīgi startēja V.Leonoviča vadītā grupa “BULTA”, grupas ģitāristam Ernestam Petrovam tika piešķirts labākā ģitārista tituls. Toreiz VIA “MI #” piedalījās festivāla programmā, atklājot pasākumu. Par konkursa galveno prasību 20 gadu garumā nemainīgi tiek izvirzīts noteikums, lai konkursantu repertuārā skanētu pašsacerētas dziesmas. Šogad grupa “MI #” izpildīja vadītāja V.Leonoviča radītās dziesmas, pateicoties kurām grupas debija konkursā izrādījās veiksmīga. Neskatoties uz grupas dalībnieku neseno dibināšanas vēsturi un nelielo pieredzi (konkursantu vidū šī grupa bija visjaunākā), žūrija nolēma tai piešķirt visaugstāko novērtējumu – 1.vietu un divus titulus: Arvis Strautmalis izpelnījās labākā taustiņinstrumentālista titulu, savukārt grupas vokāliste Karīna Keiša kļuva par labāko konkursa solisti.

Sirsnīgi sveicam audzēkņus un viņu vadītāju, novēlam nezaudēt dzirksti un gribasspēku, kāpjot aizvien augstākās virsotnēs!

Līgosim Augšdaugavas novadā