Špoģu 755.mazpulka Svinīgā solījuma svētki

AKTUĀLI

Novembra nogalē Špoģu vidusskolā notika mazpulku Svinīgā solījuma svētki, mazpulku rindas  papildinātas ar jauniem dalībniekiem. Ar savu sirds degsmi un darba prieku mazie mazpulcēni apliecināja, ka ir pelnījuši kļūt par pilntiesīgiem mazpulka dalībniekiem un sirsnīgā gaisotnē teica  solījuma vārdus. Pēc solījuma saņēma nozīmīti – četrlapaino āboliņa lapu, kā piederības zīmi Latvijas Mazpulku biedrībai.

Mazpulcēnus sveica Augšdaugavas novada interešu izglītības metodiķe Inese Zuģicka, veltot  sirsnīgus un siltus vārdus mazpulcēniem, novēlējumus turpmākajām gaitām, kā arī iepriecinot jaunos dalībniekus ar dāvanām.

Špoģu mazpulkā izveidojusies maizes cepšanas tradīcija. Liels prieks un gandarījums, ka bērniem ir interese par maizīti, par tās tapšanas procesu, bērni mācās tautasdziesmas un seno latviešu ticējumus par maizi. Bērniem ir iemācīts, ka maizīte ir daudz vairāk kā ēdiens, maize ir mājas svētība un dzīvība. Lai bērni uzzinātu vairāk par maizīti un  tās tapšanu, uz pasākumu bija ieradusies sirsnīga, zinoša latgalisko tradīciju glabātāja, Aglonas Maizes muzeja vadītāja, raidījuma “Īstās latvju saimnieces” uzvarētāja un dalībniece Vija Kudiņa. Viņa katram mazpulcēnam uzdāvināja īpaši ceptu maizes klaipiņu kā ceļamaizi mazpulcēnu turpmākajām gaitām.

Pasākuma gaitā mazpulcēni atskatījās uz saviem padarītajiem darbiem 2023. gadā. Vairāki mazpulcēni bija iesaistījušies Latvijas Mazpulku prioritārajos projektos: interjera elements “Gadalaiki”, “Krāsainās bietes” un “Dārzeņu sojas popularizēšana un ieviešana Latvijā”. Mazpulcēni audzēja zemenes, vāca ārstniecības augus, siltumnīcā audzēja tomātus, gurķus, baklažānus un papriku. Pavasarī skolā izaudzēja tomātu, paprikas, piparu un baklažānu stādus, audzēja sīpollokus, par tiem rūpējās laistot, piķējot un lolojot stādiņus. Bērni darina dažādus rokdarbus un savā piemājas saimniecībā palīdz vecākiem katru dienu barot un kopt trušus.

Špoģu vidusskolas direktore Ināra Ondzule  izsniedza Latvijas Mazpulku padomes sertifikātus, par mazpulcēnu realizētajiem projektiem. Īpašu pateicību gribētos teikt mazpulcēnu vecākiem par savu bērnu atbalstīšanu viņu aktivitātēs. Mazie mazpulcēni jūtas ļoti pateicīgi un iepriecināti par saņemtajām dāvanām un ir apņēmības pilni godam pildīt solījumu un darboties savas dzimtās zemes, Latvijas labā.

Špoģu vidusskolas 755. mazpulka vadītāja Ingrīda Kolosovska

Sabiedriskā apspriešana Ignalinas atomelektrostacijas atkritumu glabāšanas vietas rekonstrukcijai