Spiningošanas festivālā piedalījās 28 komandas

AKTUĀLI

Sila ezerā, kas atrodas Augšdaugavas novada Skrudalienas pagastā, 11.maijā norisinājās spiningošanas festivāls, ko organizēja Augšdaugavas novada Dabas resursu nodaļa.

Sacensībās piedalījās 28 laivu ekipāžas. Sacensību dalībnieki netika dalīti vecuma vai dzimuma grupās, dalībai sacensībās bija nepieciešama derīga Makšķernieku karte un derīga licence makšķerēšanai Sila ezerā. Drīkstēja izmantot jebkuru spiningošanas tehniku un jebkuru mākslīgu mānekli vai to kombināciju, kas atbilst Latvijas Makšķerēšanas noteikumiem, izņemot velcēšanu (trolingu), aizliegts bija izmantot dabīgas izcelsmes ēsmas (piem., zivtiņas, tārpus, garneles).

Saskaņā ar nolikumu par sacensību uzvarētājiem tiek atzīti dalībnieki, kuru 5 lielāko līdaku un 5 lielāko asaru kopējais garums ir vislielākais, taču noķert piecas līdakas un piecus asarus neizdevās nevienai komandai. Uzvarētāji – ekipāža “Kempi” galvenajam tiesnesim Normundam  Grabovskim mērīšanai iesniedza piecus asarus un divas līdakas, kuru kopējais garums bija 295 cm. Otrās vietas ieguvēji ekipāža “Divi cope” iesniedza piecas līdakas, kuru kopējais garums bija 279cm, bet trešās vietas ieguvēji iesniedza trīs līdakas ar kopējo garumu 198cm.

Festivāls noritēja jautrā un draudzīgā gaisotnē, bet pēc copes dalībniekus gaidīja silta tēja un zupa. Starp dalībniekiem tika izlozētas  balvas no Salmo, Lucky John un Augšdaugavas novada.

LAD aicina platību maksājumiem pieteikties savlaicīgi