Šogad sāksies robežšķērsošanas vietas “Silene” pārbūves 2.kārta

AKTUĀLI

2020.gadā tiek plānots uzsākt robežšķērsošanas vietu pārbūves otro kārtu, nodrošinot efektīvāku kontrolējošo dienestu darbu, abos Latvijas –Baltkrievijas  robežšķērsošanas punktos (“Silene” un “Pāternieki”).

Ja iepriekš aktīvie darbi noslēdzās neitrālajā robežas zonā, tad šogad darbi tiks veikti kontroles zonā. Tajā plānots palielināt transportlīdzekļu joslu skaitu, veikt esošo dokumentu pārbaudes paviljonu pārbūvi, paplašināt nojumes, kā arī pārbūvēt autobusu pasažieru kontroles termināli. Jau tuvākajā nākotnē tiks noslēgts iepirkuma process, pēc kā būs zināmi būvdarbu veicēji un nepieciešamo ieguldījumu apmēri.

Kā jau tika ziņots, robežšķērsošanas vietas pārbūves pirmajā kārtā, kas noslēdzās 2019.gada novembrī, tika uzlabota apsardzes sistēma, ieviesta videonovērošanas sistēma, elektroniskie satiksmes organizācijas informatīvie paneļi, transportlīdzekļu piespiedu apstādināšanas iekārtas, kā arī vienots satiksmes organizācijas risinājums visa veida transportlīdzekļiem, gājējiem un velosipēdistiem. Pirmās kārtas darbi ”Silenē” noritēja pusgada garumā, atbilstoši plānotajam grafikam. Būvniecības darbus veica PS „LNK INDUSTRIES GROUP”, kopējās būvdarbu izmaksas bija 0,9 miljoni EUR (neskaitot PVN).

NAUJENĒ ATVADĪJĀS NO 2019. GADA