Šogad Augšdaugavas novadā turpināsies ielu apgaismojuma izbūves darbi

AKTUĀLI

2023. gadā Augšdaugavas novada pašvaldība plāno turpināt ciematu apgaismojuma izbūves projektus. Patlaban ir pabeigts būvprojekts par apgaismojuma izbūvi Salienas ciematā, līdzīgs projekts top par apgaismojuma izbūvi Vabolē. Papildus iepriekšējos gados realizētajam, jauns un moderns apgaismojums tiek plānots arī Ilūkstē un Subatē. Šos projektus plāno realizēt jau šī pusgada laikā.

“Patlaban top papildus projekts apmēram 300 000 eiro vērtībā tajā vietās, kur jau pastāv apgaismojums. Vecos stabus nomainīs pret jauno un energoefektīvo LED apgaismojumu,” skaidro pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins. Šis projekts skars lielāko daļu pagastu.

Augšdaugavas novada apgaismojuma uzlabošanas programma turpinās jau vairākus gadus. 2022. gadā pašvaldība sešās apdzīvotās vietās uzstādīja 324 LED apgaismojuma stabus. Jaunais un  modernais apgaismojums tika uzstādīts Kumbuļu ciemā, Silenē, Nīcgalē, Ilūkstē, Subatē. 2022. gadā veikto darbu kopsumma sasniedza 534 805 eiro. Cita projekta ietvaros Naujenes pagasta Vecstropos arī tika uzlabots apgaismojums un pilnībā pārbūvētas ielas 624 m garumā pie daudzdzīvokļu mājām 18. novembra ielā 387, 389 un 391.

2021. gadā pašvaldība realizēja virkni apgaismojuma projektu Kraujā, Līksnā, Kalupē, Biķerniekos, Maļutkos, Laucesā un Silenē.

Visos objektos uzstādītais LED apgaismojums ir aprīkots ar sistēmu vadības ierīcēm, kas reaģē uz dienas gaismu un ļauj ekonomēt elektrību.

Aicinām Augšdaugavas novada jauniešus piedalīties soļošanas akcijā!