Šogad ar mobilo mamogrāfu izmeklētas 210 sievietes

AKTUĀLI

No 2017.gada jūlijam līdz oktobrim tika veikti 6 mobilā mamogrāfa izbraukumi Daugavpils novada 13 pagastos, sniedzot iespēju sievietēm saņemt augstvērtīgu mamogrāfijas izmeklējumu dzīvesvietas tuvumā. Četru mēnešu laikā tika izmeklētas 210 sievietes, no kurām 32% jeb 68 sievietes ir nosūtītas uz ultrasonogrāfijas papildizmeklējumiem.

Dati liecina, ka sieviešu aktivitāte pagastos bijusi atšķirīga. Visaktīvāk savu veselību ir pārbaudījušas dāmas Kalupē - 43, tām seko 22 Līksnā, 20 Skrudalienā, 18 Demenē, 17 Biķerniekos, 16 Vabolē, 15 Dubnā un 15 Nīcgalē. Dažādu iemeslu dēļ pakalpojumu pasīvāk izmantoja sievietes Salienā (3), Višķos (9), Ambeļos (10), Medumos (11) un Vecsalienā (11).

Atgādinām, ka sievietes tiek aicinātas reizi divos gados veikt krūts veselības pārbaudi - mamogrāfiju, lai audzēju varētu diagnosticēt pēc iespējas agrīnākā stadijā un gadījumā, ja tiek konstatēta pataloģija, nekavējoties sākt ārstēšanu.

Informējam, ka tuvākajā laikā sekos informācija par nākamo mobilā mamogrāfa izbraukumu grafiku novada teritorijā. Dodoties uz izmeklējumu, lūdzam līdzi ņemt saņemto Nacionālā veselības dienesta vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties valsts krūts vēža skrīninga programmā (izmeklējums ir bez maksas) vai ārsta speciālista (ginekologa) vai ģimenes ārsta nosūtījumu (pacienta iemaksa – EUR 2.85). Lūdzu neaizmirstiet līdzi paņemt personu apliecinošu dokumentu.

Sportiskās brīvdienas