Sniegputenī pie dambriežiem

Izglītība

Tuvojoties Ziemassvētku laikam, daba dzēš visas gada nostaigātās taciņas. Zeme tiek noklāta ar baltu, pūkainu sniegu. Šajā laikā gribas visu iecerēto darbus un labo padarīt šajā gadā. 8. decembrī sinoptiķi solīja sniegputeni, bet tas nebiedēja Naujenes 500. Mazpulku, viņi devās apskatīt ļoti īpašus dzīvniekus – dambriežus.

Ceļš aizveda mazpulcēnus uz Augšdaugavas novada Vaboles pagasta z/s “Sniegi”. Pirms brauciena sazinājāmies ar saimniekiem un uzzinājām, kas garšo dambriežiem, ar kādām dāvanām braukt, lai iepriecinātu šos neparastos briežus.

Ierodoties z/s “Sniegi”, mūs sagaidīja jautrs un mīļš briedītis Sauļuks. Mazpulcēni iepazinās ar savu jauno draugu un izpētīja visu informāciju par dzīvnieku audzēšanu, kopšanu, barošanu, uzvedību un daudz interesantu stāstu par dambriežu audzēšanu Latvijas teritorijā.

52 dambriežu bara saimnieks Sauļuks, saimniece Beta un viņu kuplā saime mielojās ar mazpulcēnu sagādātajiem gardumiem - dārzeņiem un augļiem. Z/s “Sniegi” saimniece Dina Žilvinska iepazīstināja mazpulcēnus ar informāciju, kas noderēs viņu darbībai un iepriecināja ar jaukām nodarbēm. Kopā ar saimnieci Dinu skolēni izgatavoja Ziemassvētku rūķīšus un brieža dekorāciju. Šajā radošajā procesā iesaistījās visi un bija gandarīti par lieliski paveikto darbu.

Tas, ka darbs padarīts labi, uzlabo garastāvokli, bet apkārtējo cilvēku labestība un pateicība neizsakāmi priecē.

Gribam pateikt PALDIES saimniecei Dinai par atsaucību, mājīgumu, radošo pieeju skolēnu izglītošanā! Mēs turpināsim veikt labos darbus!

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatsk. 500. Mazpulka vadītāja

Naujenes tautas bibliotēka rīkoja “Grāmatu ķēdi”