Slēpošanas bāzē “Egļu kalns” uzstādīts jauns pacēlājs

AKTUĀLI

Slēpošanas bāze “Egļu kalns”, kas atrodas Sventes pagastā, ir tūristu un aktīvā sporta veida cienītāju iemīļota vieta jau kopš 2005. gada. Tā ir īsta paradīze gan iesācējiem un ģimenes atpūtai, gan arī piemērota vieta jau pieredzējušiem slēpotājiem un snovbordistiem. Kopš pagājušās sezonas bāzē iespējams apgūt arī slēpošanas prasmes pieredzējuša instruktora pavadībā. Sezonas laikā “Egļu kalnu” apmeklē aptuveni 5 000 cilvēku.

Pavisam nesen noslēdzās slēpošanas trases modernizācijas projekta 6. kārta, kā rezultātā ierīkots jauns pacēlājs, tā uzstādīšanu veica SIA “RECENS”.

Slēpošanas bāzes “Egļu kalns” direktors Jevgeņijs Kartašovs stāsta, ka nepieciešamību attīstīties un virzīties uz priekšu nosaka un pierāda mūsdienu tendences. “Ja ir pieprasījums, jābūt arī piedāvājumam. Pamanījām, ka ziemas sporta veidu popularizācija katru gadu palielinās, attīstās arī Latgales novads. Tāpēc radās ideja izveidot vēl vienu papildus trasi. Protams, arī aprīkot to ar mūsdienīgu pacēlāju. Tā ir liela priekšrocība slēpotājiem un snovbordistiem. Līdz ar to, ka ir vairākas trases, neveidojas garas rindas. Arī cilvēku drošībai tas ir pluss. Pie šīm lietām arī strādājam”, tā J. Kartašovs.

Ziemas periodā blakus divām trasēm, kas jau pieejamas slēpotājiem, tiks nodrošināta vēl viena slaloma trase. Tās garums sastāda 242 metrus un tā vairāk būs piemērota pieredzējušiem slēpotājiem. Pēc sarežģītības pakāpes trase ir pielīdzināma sarkanajai trasei.

Taču tas nav vienīgais projekts, kas īstenots, piesaistot ES fondu līdzekļus. Līdz šim ar Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai atbalstu ierīkots artēziskais urbums, savukārt 2016. gadā īstenotā projekta „Uzņēmuma sniegto pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” gaitā iegādāts ziemas sporta veidu aprīkojums un jauns sniega pūtējs, ar mērķi nodrošināt kvalitatīvāku pakalpojumu lielākam skaitam klientu un biezāku sniega seguma sagatavošanu.

Naujenes kultūras centrā notiks vasaras noslēguma sportiskā ballīte