Skrudalienas pagastam – 130!

AKTUĀLI

29. septembrī Silenes ciema laukumā pulcējās pagasta iedzīvotāji, lai svinētu Skrudalienas pagasta svētkus un pagasta 130. gadskārtu. Silenes ciema centra laukumu rotāja Silenes pamatskolas skolēnu veidotie ziedu-augļu paklāji.

Svētki iesākās ar sporta aktivitātēm, kuras vadīja pagasta jaunieši ar jaunatnes un sporta speciālisti Ināru Lapkovsku. Priecīgi bija vērot, kā dažādos konkursos aktīvi iesaistījās ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Skrudalienas bāriņtiesas locekle Oksana Andrule vadīja meistarklasi, kurā varēja pēc savas gaumes izveidot taureni, kas ir pagasta ģerboņa simbols. Pagasta iedzīvotājiem bija iespējams nopirkt Tatjanas Lapkovskas sarūpētos sierus, Olega Griškjāna (SIA „ALEXXX”) ābolu sulu, kā arī medu no Nikolaja Klopova saimniecības.

Iedzīvotājiem tika piedāvāta arī zivju zupa, kas patīkami sasildīja visus vēsajā laikā. Zupu sarūpēja IU „Marianna”, uzņēmums, kas vienmēr aktīvi iesaistās pagasta rīkotajos pasākumos, bet apkalpoja iedzīvotājus pārvaldes darbiniece Tatjana Druse.

„Ziepju burbuļu šov” klātesošajiem piedāvāja IK „ Chucha chacha”. Bērni bija sajūsmā, tik liels burbuļu daudzums, to izmēri, konfigurācija, padarīja šovu par spilgtu un neaizmirstamu. Pēc ziepju burbuļu šova sekoja iluzionista Andra Motivāna uzstāšanās, kas saistīja visu klātesošo uzmanību. Tomēr iedzīvotājiem neizdevās atminēt trikus, kas padarīja viņa uzstāšanos tik aizraujošu. Ar jautrām dziesmām uzstājās Ambeļu pagasta folkloras kopa „SPEIGA”.

Silenes kultūras nama telpās apmeklētāji varēja iepazīties ar pagasta iedzīvotāja Mihaīla Lapkovska seno lietu kolekcijas daļu un naudas zīmēm, sākot ar cara laikiem un pirmo Latvijas Republiku, Sergeja Hrapāna  īpašumā esošo sovhoza „Silene” goda karogu, Silenes dabas parka reto iemītnieku fotogrāfijas, kā arī bibliotēku dokumentu kolekcijas.

Svētku koncertu „Mēs esam viena ģimene” pasākuma apmeklētāji tika aicināti baudīt pie klātiem galdiem.

Pasākumu vadīja pārvaldes vadītāja Betija Ivanova un kultūras nama vadītāja Alevtīna Mihailova, kuras izstāstīja pagasta vēsturi, palīdzēja iedzīvotājiem atcerēties vēstures svarīgākos notikumus un personas. Svētku koncertā piedalījās deju kolektīvs „Līksme”, baltkrievu biedrības folkloras kopa „Kupaļinka”, vokālais ansamblis „Līgaviņas” un bērnu vokālā grupa no Silenes pamatskolas.

Svētku pasākumā, tradicionāli, nominācijā „Pagasta lepnums” tika sumināti 7 pagasta iedzīvotāji sekojošās nominācijās:

Dzīves pozīcija: Viktors Nedved -  Par ieguldījumu pagasta vēstures mantojuma saglabāšanā;

Pārvaldes darbs: Oksana Andrule – Par ieguldījumu pagasta sabiedriskajā dzīvē;

Kultūra: Alla Mickeviča - Par aktīvu darbību pārvaldes kultūras dzīvē;

Kultūra: Ņina Poicāne – Par ieguldījumu pārvaldes kultūras dzīvē;

Pārvaldes darbs: Eleonora Griškjāne -  Par ieguldījumu pagasta attīstībā un pārvaldes darbā;

Izglītība: Lūcija Voitkeviča -  par profesionalitāti un radošumu  skolotājas pienākumu veikšanā;

Garīgums: Leonards Garkuļs - Par mūža ieguldījumu Silenes Romas katoļu baznīcas darbībā;

Bet Leonardu Garkuli un viņa sievu Valiju Garkuli visi klātesošie, stāvot kājās, sveica pāri 60 gadu kopdzīves jubilejā.

Pasākuma noslēgumā tika pasniegta milzīga, skaista un garšīga torte, ar kuru pagastu svētkos sveica SIA „Firma Antaris”.

Svētku noslēgumā pārvaldes vadītāja Betija Ivanova pateicās visiem, kas ieguldīja savu darbu pagasta attīstībā un plaukumā, novēlot ģimenēm stipru veselību, labklājību un laimi.

Tika teikts paldies arī pārvaldes un iestāžu darbiniekiem, kuri apkalpo iedzīvotājus, sniedzot dažādus pakalpojumus, uztur infrastruktūru, rūpējas par ciemu sakoptību, kā arī par kopdarbu pagasta svētku organizēšanā un vadīšanā. Īpašais paldies tika teikts Natālijai un Grigorijam Šusertiem, kuri ļoti palīdzēja un atbalstīja svētku rīkošanu.

Paldies visiem, kas piedalījās svētkos!

FOTOGALERIJA

Mācību semināri Daugavpils novada kultūras centrā ”Vārpa”