Skrudalienas pagasta svētki

AKTUĀLI

24. septembrī Silenes ciemata laukumā notika tradicionālais pagasta svētku pasākums, kurš turpināja iepriekšējos gados iesāktu ciklu “Mūsu Silenes ciemata ielas” un bija veltīts četrām Silenes ciema ielām: Riču, Baznīcas, Dīķu un Mazā.

Skrudalienas pagasta Silenes bibliotēkas vadītāja Eleonora Griškjāne un kultūras darba vadītāja Alevtīna Mihailova izveidoja fotoizstādi “Riču, Baznīcas, Dīķu un Mazā ielas”.

No plkst. 11.00 laukumā darbojās rūpniecības preču tirdziņš, bet mūsu pagasta saimniecības tirgoja savu produkciju: SIA "Alexxx" (Olegs Griškjāns) pārdeva ābolu sulu ar dažādām piedevām, saimniecība “Nomales”(Tatjana un Pāvels Lapkovski) tirgoja piena produkciju un medu, saimniecība “Jaunstropi” (Fjodors un Alla Mihailovi) piedāvāja medu un produkciju no vaska (dažādas sveces, ziepes). Bērnus priecēja cukurvate, kuru pārdeva uzņēmums no Daugavpils.

Sporta organizatore Ināra Lapkovska kopā ar jaunatni, organizēja dažādas sporta aktivitātes bērniem un vecākiem. Visi ļoti aktīvi piedalījās aktivitātēs, par balvu saņemot konfektes.

Visas aktivitātēs notika Naujenes mūzikas un mākslas skolas dalībnieku (vadītājs Giršs Kagans) pavadījumā. Skanēja jautras melodijas, radot jauku pasākuma atmosfēru.

Ņemot vērā to, ka pašlaik notiek mācības “Namejs” , demonstrēt daļu no esošas tehnikas ieradās Zemessardzes bataljona pārstāvji. Iedzīvotājiem un viesiem bija diezgan reta iespēja iepazīties ar tehniku, aprunāties ar zemessargiem, iekāpt tehnikā un nofotografēties uz tās, ko ļoti daudzi arī izmantoja.

Plkst. 12.00 pasākuma vadītāji Jeļena Kolosova un Ēriks Lapkovskis atklāja koncertu. Ar svētku uzrunu uzstājās pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, viņa apsveica Riču, Baznīcas, Dīķu un Mazā ielu seniorus, kuri jau daudzus gadus dzīvo šajās ielās: Alekseju Uskovu, Makrinu Deruku un Irēnu Raksņeviču.

Apsveikumus un dāvanas saņēma kāzu jubilāri: Andrejs un Valentīna Matuļi, kuri laulībā nodzīvoja 15 gadus. Tika sveiktas daudzbērnu ģimenes: Krasiļņikovu, Belusju un Marenkovu ģimenes.

Atjaunojam Covida laikos zaudēto skaisto pasākumu “Pagasta lepnums”. Šogad tika sumināti četri pagasta iedzīvotāji:

  • Faina Sigņejeva – Par ieguldījumu pašvaldības sociālajā darbā;
  • Irina Vasiļevska – Par ieguldījumu pagasta uzņēmējdarbībā;
  • Rita Fjodorova - Par aktīvu darbību pārvaldes kultūras dzīvē;
  • Ļubova Ivanova -  Par ieguldījumu pagasta uzņēmējdarbībā .

Tika pieminēta arī mūsu Silenes Romas katoļu baznīca, kura šogad svin 110. gadu jubileju un atrodas Baznīcas ielā.

Svētkos uzstājās vokālais ansamblis “Līgaviņas”, kurš šogad, jau trešo reizi, piedalījās Dziesmu svētkos un nākamgad svinēs savu 20. gadu darbības jubileju.

Svētkos viesojās arī Daugavpils Baltkrievu kultūras centra deju kolektīvs “Ļanok”, sniedzot skaistu priekšnesumu, izpildot vairākas dejas.

Pēc koncerta programmas noslēguma Tatjana Drusse un Aļona Sokolova cienāja visus svētku dalībniekus ar dārzeņu sautējumu, kuru pagatavoja mūsu kafejnīca “Marianna”.

Mūsu pagasta svētki sakrīt ar tradicionālo Miķeļdienas svinēšanu, kad ir novākta raža, un zemnieks var novērtēt sava darba, kā arī laika apstākļu rezultātus. 2023.gads, neskatoties uz pavasara - vasaras sausuma periodu, tomēr ļauj priecāties par augsto kartupeļu ražu, labos laika apstākļos novākto graudu ražu un fenomenāli siltu septembri.

Paldies visiem, kas organizēja svētkus, piedalījās dažādās svētku aktivitātes.

Miķeļdiena Maļinovā