Miķeļdiena Maļinovā

Kultūra

21. septembrī, skaistajā rudens dienā, Maļinovas pagasta saieta namā notika pēcpusdienas tikšanās “Gardākais ievārījums” sadarbībā ar Naujenes pagasta sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu centra dalībniekiem.

Pasākums veltīts Miķeļdienai, kas ir latviešu tautas ražas novākšanas svētki. Tad nu pasākuma dalībnieki varēja sēdēt pie bagātīga, daudzveidīga pašu klāta galda un degustēt visdažādākos konservējumus ziemai. Par gardāko tika atzīts ābolu biezenis ar krustnagliņām, fizāļu ievārījums, kā arī ķirbju ievārījums ar apelsīnu un citronu. Dažādi salāti no kabačiem un tomātiem un citiem dārzeņiem, kas izaudzēti pašu dārzā. Visas saimnieces ir čaklas un prasmīgas, var lepoties ar dažādiem krājumiem ziemai.

Ar skaistajām dziesmām pasākuma laikā Maļinovas pagasta iedzīvotājus iepriecināja vokālais ansamblis „Rasa’’ no Naujenes pagasta sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu centra dalībniekiem, vadītāja Olga Pankova.

Liels paldies mūsu pagasta iedzīvotājai, mūsu dzejniecei Tamārai Trutjko par talantu un interesantajiem dzejoļiem. Un protams, sirsnīgs paldies Maļinovas saieta nama vokālai interešu grupai „Ivuški”, vadītāja Natālija Davidova, par pozitīvajām, emocionālajām un skaistajām dziesmam.

Ciemiņiem, ierodoties Maļinovas pagastā, kultūras darba vadītāja Natālija Davidova parādīja Maļinovas pagasta apskates objektus un piedāvāja apmeklēt Maļinovas bibliotēku, kur ciemiņus gaidīja bibliotekāre Elvīra Kokina, kura rīkoja ekskursiju bibliotekā un pastāstīja daudz interesanta. Vokālā ansambļa „Rasa” dalībniekiem, no Naujenes pagasta sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu centra, ļoti patika ekskursija bibliotēkā un Maļinovas pagastā.

Labs garastāvoklis nozīmē, ka viss ir kārtībā. Vienkārši gribas smieties, dziedāt un labi pavadīt laiku. Šodien  jūs to izdarījāt, dziedājāt kopā, apmainījaties ar interesantām receptēm gardu ievārījuma pagatavošanai, vienkārši labi pavadījāt laiku.

Paldies visiem, kas piedalījās šajā pasākumā.

Maļinovas kultūras darba vadītāja Natālija Davidova

Izskanējis skatuves runas konkurss “Zelta sietiņš 2023”