Skrudalienas pagasta jaunieši atkal gudrākie

AKTUĀLI

21.aprīlī Skrudalienas pagastā tika aizvadīts Daugavpils novada intelektuālo spēļu II posms, kurā piedalījās komandas no Kalupes, Līksnas, Maļinovas, Medumu, Naujenes, Salienas, Skrudalienas, Sventes, Vaboles un Višķu pagasta.

Klasiski tika izspēlētas četras tūres. Pirmajā tūrē tika uzdoti klasiski intelektuālo spēļu jautājumi, kur jauniešiem bija jāpielieto ne tikai savas zināšanas, bet arī loģiku un atjautību. Otrajā tūrē  ar nosaukumu “SULA” jauniešiem bija jānoklausās 10 skaņdarbu fragmentus, kas skanēja atpakaļgaitā un jānosauc izpildītājs. Neskatoties uz to, ka dziesmas skanēja tikai dažas sekundes, grūtības ar dziedātāju atminēšanu tas nesagādāja. Trešajā tūrē, kas saucās “ĶišMiš ar odziņu”, jauniešiem tika piedāvāti 18 personu vārdi un uzvārdi, kuros burti bija sajaukti. Jauniešu uzdevums bija atminēt šo cilvēku vārdi un uzvārdi, kā arī bija jāatbild uz jautājumu – “kāds profesionālais faktors apvieno visas šīs personas?”. Tuvojoties Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas gadadienai, spēles ceturtā tūre tika veltīta Latvijas personībām. Tā jauniešiem bija jāatbild uz šādiem jautājumiem: “Kā sauc Latvijas Tautas frontes līderi laika posmā no 1988.-1990.gadam, kas iestājās pret Daugavpils HES būvniecību un deva impulsu Atmodai?”, “Kā sauc sportistu/i, kas iekļuva Ginesa rekordu grāmatā par četriem pēc kārtas izcīnītiem Pasaules kausa čempiona tituliem?” vai “Kāds ir latviešu dzējnieka/ces, kas savu bērnību gadus pavadījis Berķenelē, īstais vārds?”. Šajā tūrē jaunieši uzrādīja ļoti labus rezultātus, pierādot, ka viņi pārzin Latvijas vēsturi un mūsu dzimtenes spilgtākās personības.

Spēles rezultātā trešajā vietā ierindojās jaunieši no Medumu pagasta, otro vietu ieguva Līksnas pagasta jaunieši, savukārt uzvarētāju kauss palika pie Skrudalienas pagasta jauniešiem.

Spēles laikā tika rīkota arī tiešraide sociālajos tīklos FACEBOOK, kuras laikā skatītājiem arī bija iespēja atbildēt uz spēles jautājumiem. Aktīvākais šoreiz bija Mārtiņš Pabērzs no Līksnas pagasta, kas saņems no mums dāvanā USB-flešatmiņu.

Paldies Skrudalienas pagasta jaunatnes lietu atbildīgajai Inārai Lapkovskai par palīdzību spēles organizēšanā un visiem dalībniekiem par jauko spēles atmosfēru. Tiekamies jaunatnes intelektuālo spēļu trešajā posmā jau septembrī.

Milāna Loča
Jaunatnes projektu koordinatore

Līksnas Lielais pavasara kross