Skolu koru un vokālo ansambļu koncertskate “Svētku prieks”

AKTUĀLI

Skolu koru un vokālo ansambļu koncertskatē “Svētku prieks” uzstājās Daugavpils novada izglītības iestāžu kori un vokālie ansambļi, pārstāvot 11 skolas.  Koncertskatē skolēni demonstrēja radošās spējas, dziedāšanas kvalitāti un repertuāra apguvi. Korus vērtēja Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pasniedzēja Edīte Rucina un Ilūkstes novada izglītības iestāžu koru virsvadītāja Maija Žigajeva. No prezentētajiem kolektīviem, tika atlasīts arī viens koris, kurš pārstāvēs novadu 13. Aprīlī Latgales reģionālajā skatē “Dziesmai būt”  Jēkabpilī. Pēc žūrijas vērtējuma, ceļazīmi uz reģionālo skati ieguva Silenes pamatskolas un Sventes vidusskolas apvienotais 5.-9. klašu koris, Rozālijas Almakajevas vadībā. “Skolotāja Rozālija ir veikusi ļoti aktīvu, mērķtiecīgu un labu vokālo darbu. Bērni ir sagatavoti, lai varētu veiksmīgi startēt Latgales reģionālajā skatē,” norādīja žūrijas locekle Maija Žigajeva. Koru dziedājumu demonstrēja arī Salienas, Špoģu un Vaboles vidusskola, Laucesas, Lāču un Naujenes pamatskola. Savukārt Zemgales vidusskolu, Kalupes un Randenes pamatskolu pārstāvēja vokālie ansambļi. Vecāko klašu koriem bija jāizpilda divas obligātās dziesmas no gaidāmo Latvijas skolu jaunatnes dziesmu svētku repertuāra un vienu izvēles skaņdarbu. “Priecājos, ka Daugavpils novadā, neskatoties uz to, ka, varbūt, ar maziem sastāviem, bet gandrīz katrā skolā ir vokālais ansamblis vai koris. Koris ir tāda jau “izmirstoša” lieta daudzos novados, jo ir grūti to sakomplektēt dalībnieku trūkuma dēļ. Prieks, ka bērni dzied! Pat ja viņi nevar nodziedāt skaistu divbalsību, tomēr viņi ar dziedāšanu iepriecina savus vecākus, ģimeni, pagastu. Arī skolotājiem ir prieks, ka bērni grib kāpt uz skatuves, jo mums ir jāradina viņus sevi parādīt,” uzslavēja Maija Žigajeva. Žūrija savā vērtējumā neskopojās arī ar komentāriem par ieteicamajiem uzlabojumiem. “Varam ieteikt skolotājiem vairāk sadarboties ar bērniem tieši emocionāli, lai būtu redzams, ka bērni dzied ar prieku. Protams, nepārtraukti ir jāpievērš uzmanība vokālajam darbam, kā arī daudziem kolektīviem ir jāpievērš uzmanība arī valodai, jo zaudējot dažas garumzīmes, zūd teksta nozīme un jēga.” Jāatzīmē, ka visi koncertskatē pārstāvētie kolektīvi būs dzirdami 2. jūnijā Višķu estrādē Daugavpils novada skolēnu jaunrades festivālā “Svētku prieks”, ko organizē Izglītības pārvalde. Latvijas simtgadei veltītajā festivālā skanēs skolu kori, vokālie ansambļi un folkloras kopas, tāpat svētkus paspilgtinās deju kolektīvi. Pirms pasākuma tiks rādīts marionešu teātris, skanēs pūtēju orķestris, kā arī ikviens varēs piedalīties mākslas plenērā.  FOTOGALERIJA

Labo manieru vakars Sventē