Skolas ēka Ilūkstē tiks pārbūvēta par dzīvojamo māju

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada pašvaldības domes sēdē pieņemts lēmums iesniegt aizņēmuma pieprasījumu un slēgt aizņēmuma līgumu investīciju projektam “Skolas ēkas pārbūve Raiņa ielā 49, Ilūkstē, Ilūkstes novadā” 387 858 eiro apmērā. Projekta mērķis ir nodrošināt pieejamību brīviem, kvalitatīviem mājokļiem Ilūkstes pilsētas iedzīvotājiem, veicinot pašvaldības pakalpojumu infrastruktūras attīstību.

Būvprojekts izstrādāts jau ziemā, bet pavasarī konkursa rezultātā ir noskaidrots būvdarbu veicējs SIA “Kraftwork”. Kopumā būvdarbi izmaksās 456 304,54 eiro, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums būs 68 445,68 eiro.

Esošo divstāvu ēku, kas pašlaik nav apdzīvota, paredzēts pārbūvēt par daudzdzīvokļu dzīvojamo māju un izmantot pašvaldības īres dzīvokļiem. Projekta rezultātā  tiks veikta ēkas fasādes siltināšana un atjaunošana – tiks siltinātas ārsienas un cokola daļa, mainītas durvis un logi, uzstādīti cinkotu skārda palodžu fasādes elementi, izbūvēta bruģēta apmale pa ēkas perimetru, tiks siltināti pamati un ieklāta hidroizolācija. Plānoti vērienīgi rekonstrukcijas darbi iekštelpās – iekšējie apdares darbi, apkures sistēmas pārbūve, ūdensvada tīklu izveidošana, ventilācijas pārbūve, iekšējās elektrotehnikas nomaiņa. Rezultātā ēkā tiks izveidoti 10 dzīvokļi - trīs vienistabas, sešus divistabu dzīvokļi un vienu trīsistabu dzīvokli. Ēkas telpu kopējā platība, ko plānots pārbūvēt, ir 778,6 m2. Būvdarbus plānots īstenot līdz šī gada beigām.

Būs komerciālais maršruts savienojumā starp Daugavpili un Rīgu