Skaļās lasīšanas sacensības fināls novadā

AKTUĀLI

19. aprīlī plkst. 10. 00 Kultūras centrā „Vārpa” notiks Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Augšdaugavas novada fināls, kurā tiksies novada skaļākie lasītāji, lai noskaidrotu, kurš pārstāvēs mūsu novadu Skaļās lasīšanas sacensībās nacionālajā finālā Rīgā!

Pēc Augšdaugavas novada skolās un bibliotēkās notikušā konkursa 1. un 2. kārtas, kur piedalījās vairāk nekā 100 dalībnieku, Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību finālā pulcēsies jaunieši no Ilūkstes pilsētas, kā arī Naujenes, Skrudalienas, Sventes, Demenes un Višķu pagastiem.

Lai piedalītos fināla  konkursā, dalībniekam jāsagatavo uzstāšanās, kas sastāv no īsa ievada un literārā darba fragmenta lasīšanas. Kopējais uzstāšanās laiks 3 minūtes, kurās jāmin grāmatas nosaukums, autors un, ja grāmatā būtiska loma ir ilustrācijām, tad arī ilustrators. Lai fragments lasītājiem būtu saprotams, ļoti īsi jāpastāsta, kas ir noticis līdz vietai, no kuras dalībnieks sāk lasīt. Dalībnieks drīkst ierasties ar atbalsta komandu.

Latvijas  Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, kā arī bibliotēkas un skolas visā Latvijā aicināja 5. klašu skolēnus piedalīties Latvijas Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensībās.

Ideja par lasīšanas kampaņas rīkošanu ir aizgūta no Nīderlandes, kur konkurss norisinās vairāk nekā 25 gadus, iesaistot katru gadu ap miljonu skolēnu. Konkurss rosina pusaudžu interesi par grāmatām, attīsta viņu lasīšanas prasmes un saliedē bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, veicinot LASĪTPRIEKU.

Par Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensību Lasīt vairāk:

Informāciju sagatavoja:

Žaneta Moiseja,

Augšdaugavas novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēs Augšdaugavas novadu