Silva Veronika Linarte apbalvota ar Atzinības krusta IV šķiru un iecelta par ordeņa virsnieci

AKTUĀLI

Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Atzinības krusta IV šķiru apbalvoja ilggadējo mākslas izglītības un kultūras darbinieci, gleznotāju Silvu Veroniku Linarti.

Silvai Linartei ir lieli radoši nopelni Daugavpils novada kultūrvides bagātināšanā. Viņa veidojusi Skrindu dzimtas muzeja vizuālo tēlu, piedalījusies Daugavpils novada muzeju rīkotajās izstādēs un citās aktivitātēs.  Silva Linarte strādājusi pie Daugavpils novada pašvaldības identitātes materiāliem – sagatavojusi novada ģerboņa, logo un karoga attēlus, izveidoja novada apbalvojumu skices. Viņas vadībā  tapis Daugavpils novada karogs. Valsts heraldikas komisija vienmēr uzsver, ka Daugavpils novadam ir viena no vislabāk atveidotajām simbolikām Latvijā, kas ir liels mākslinieces nopelns.

Silva Veronika Linarte būs īpašā viešņa Vaboles pagasta Skrindu dzimtas muzejā notiekošajā Muzeju naktī 19. maijā. Šajā vakarā, plkst. 21.00, tiks atklāta mākslinieces gleznu izstāde.

Jāatzīmē, ka ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu Tēvijas mīlestību un par sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

Sirsnīgi sveicam!

Daugavpils novada muzeju diena un nakts