Silenes pamatskolā notika jauniešu vasaras apmaiņas programma par vides izziņas jautājumiem

AKTUĀLI

Divdesmit pieci jaunieši no Vācijas, Baltkrievijas un Daugavpils novada šovasar dalījās pieredzē, pateicoties pašvaldību starpā noslēgtajiem līgumiem un nu jau vairāk kā 15 gadus ilgo sadarbību.

No Vitebskas rajona ceļu uz Latviju mēroja 8 skolnieki vecumā no 13 līdz 16 gadiem. Vitebskas rajona skolēnu grupas pavadone Nataļja Prigožaja stāsta, ka visi bērni ir radoši un apdāvināti – dzied, dejo, glezno. “Skolēnu vidū ir tie, kas interesējas par novadpētniecību, ekoloģiju. Te ir atbraukuši jaunieši, kas šajā mācību gadā ir uzrādījuši augstus rezultātus. Pateicoties tiem, viņi nopelnīja arī šo braucienu. Atsaucoties uz Daugavpils novada pašvaldības uzaicinājumu, esam šajā burvīgajā nometnē. Mēs esam ļoti priecīgi par šādu iespēju. Bērni iepazinās ar bērniem no Latvijas un Vācijas, ir apmainījušies ar kontaktiem. Esam ļoti apmierināti”.

Pateicoties abu valstu sadarbībai, ik gadu Baltkrievijā ciemojas arī skolēni no Latvijas. Nataļja uzsver, ka jo īpaši vasarā šāda veida programmas ir ļoti noderīgas un nepieciešamas bērniem.

Bērni un jaunieši no Vācijas un Baltkrievijas reģioniem Daugavpils novadā viesojušies ne vienu vien reizi. Arī šogad vasaras apmaiņas programmas gaitā jaunieši novadā pavadīja notikumiem bagātu nedēļu. Sākotnējais šķērslis, valodas barjera, ātri tika pārvarēta, un jaunieši spēja izveidot kontaktus, izmantojot žestus un angļu valodas prasmes. Tāpat programmas dalībniekus saliedēja piesātinātā programma. Apmaiņas programmas vadošā tēma bija vides izziņas jautājumi, tādēļ arī nometnes aktivitātes bija pakārtotas tai.

Nometnes pirmajā dienā jaunieši piedalījās apkārtējās vides izzināšanas aktivitātē – foto orientēšanās spēlē, radoši darbojās un iepazinās. Savukārt trešajā dienā Silenes pamatskolā norisinājās komandu saliedēšanās sporta spēles.

Lielākajai daļai bērnu šis bija pirmais izbrauciens no valsts, kas noteikti paliks atmiņā ar spilgtām emocijām, draudzību un jaunizveidotajiem kontaktiem.

Jans no Rostokas stāsta, ka kopā ar citiem bērniem viņam šeit ļoti patīk. Jo īpaši nacionālais vakars, kurā katras valsts pārstāvji prezentēja nacionālās dejas, dziesmas, rotaļas, ēdienus un citas tradīcijas.

Marianna, Ņikita un Kirils no Vitebskas rajona šāda veida programmā iesaistās pirmo reizi, arī Latvijā līdz šim nav ciemojušies. Visi trīs norāda, ka Latvijā ir ļoti skaista daba, kas viņus iedvesmo. Īpaši jauniešiem patika labvēlīgā latviešu attieksme un laipnā sagaidīšana. “Te viss ir tik superīgi, vēl labāk kā pie mums. Neesam pieradusi pie tik labas attieksmes, attiecībām. Mūs te ļoti jauki sagaidīja, attieksme no vietējiem ir vienkārši fantastiska! Nākotnē šī attiecību pieredze mums noteikti palīdzēs arī attieksmē pret citiem cilvēkiem”, saka Ņikita. Savukārt Marianna uzsver, ka pirmām kārtām, līdzi uz Baltkrieviju tiks paņemti iespaidi, kas gūti, ciemojoties Daugavpils novadā. “Arī latviešu draudzīgā attieksme paliks mūsu atmiņās. Noteikti arī komunikācijas pieredze un kontakti ar jauniegūtiem draugiem”, bilst Marianna. Savukārt Kirils papildināja, ka atmiņas par vietu un cilvēkiem, kas redzēti un satikti pirmo reizi, noteikti paliks atmiņā uz visiem laikiem.

Visi jaunieši atzīmēja, ka ļoti patika arī latviešu nacionālie ēdieni, kurus piedāvāja baudīt un nogaršot katru dienu. Visi trīs ciemiņi no Baltkrievijas uzsvēra, ka radošā un piesātinātā programma ļāva viņiem izjust Latvijas garu.

FOTOGALERIJA

Naujenes pagasta leļļu teātris “Leļļu karuselis” gatavojas pirmizrādei