Sila ezera krastā izgaismoja Latvijas pierobežu

AKTUĀLI

 Fonds “1836” aicināja pierobežas pagastus pievienoties akcijai “Izgaismo Latviju” un Latvijai tās  100- gadē , dāvinot ceļu 1836 km garumā, kas vīsies gar Latvijas pierobežu.

2017.gadā fonda “1836” grupa apciemoja arī mūsu pagastu un no Silenes pamatskolas uzsāka ceļu uz Demenes pagastu, tādēļ mūsu pagasts, protams, atbalstīja fonda aicinājumu.

21. jūnijā Silenes ciemā Sila ezera krastā notika pasākums -akcija "Izgaismo Latviju" . No plkst.20.00 ezera krastā sāka pulcēties iedzīvotāji, tai skaitā jaunieši un bērni.

Jaunieši sadarbībā ar Silenes kultūras namu un Silenes bibliotēku nodrošināja dažādu rotaļu un sporta aktivitāšu norisi. Visiem ļoti iepatikās spēle “Atrodi sev dāvanu”, kur ierobežotajā teritorijā vajadzēja atrast apslēptās dāvanas.

 Pārvaldes komunāla dienesta darbinieki nodrošināja ugunskuru, izklaides braucienus ar katamarāniem un ziedu sagādāšanu, lai nopītu zāļu virteni.

 Valentīna Marenkova vadīja meistarklasi, kur visi interesenti  varēja izgatavot sev  Līgo vainagus un piedalīties ziedu-zāļu virtenes pīšanā.

Plkst. 21.00 pasākuma dalībnieki svinīgi aiznesa sapīto virteni pie ezera un uzlika uz Oksanas Andrules iezīmētās Latvijas kontūras. Tas bija ļoti aizkustinošs mirklis.

Ar nelielu uzrunu uzstājās pārvaldes vadītāja Betija Ivanova un plkst. 21.30 bija iedegts centrālais ugunskurs. Tas notika vienlaikus visos pagastos, kuri piedalījās akcijā. Vokālā ansambļa “Līgaviņas” un daudzu iedzīvotāju izpildījumā skanēja spēka dziesmas Latvijai .Tieši plkst.22:00 skanēja Latvijas valsts himna.

Vakara izskaņā tiem dalībniekiem, kuri piedalījās vainagu pīšanā, bija piedāvāts savus vainagus iemest ezerā, iedomājoties vēlēšanos. Vēlāk visiem pasākuma dalībniekiem bija piedāvāts neliels cienasts.

"Izgaismo Latviju" bija aicinājums svinēt mūsu tradīcijas, brīvību un vienoties latviešu tautai kopīgā rīcībā, stiprinot Latvijas valsti, tās robežu un savstarpējo sadarbību. Pasākums bija ļoti patriotisks un sirsnīgs, ar aktīvu iedzīvotāju piedalīšanos.

Paldies visiem iestāžu darbiniekiem, iedzīvotājiem, kuri aktīvi piedalījās pasākuma organizēšana, izbaudīja kopā būšanas prieku un izgaismoja Latvijas pierobežu !

Informāciju sagatavojusi:
 Alevtīna Mihailova
Silenes kultūras nama vadītāja

Saulgriežu darbnīcā Vabolē veidoja trejdeviņu ziedu vainagus