Sievišķīgi iesāktais pavasaris Medumu pagastā

AKTUĀLI

18. martā notika pirmie pavasara pasākumi Medumu pagastā - Valijas Plataces foto izstādes “VIŅA: SIEVIETE” atklāšana un foto akcija Medumu pagasta daiļā dzimuma pārstāvēm “Mūsu daile…!”

Draudzīgā pulkā sanākot - gan vietējiem iedzīvotājiem, gan pagasta viesiem - tika atklāta Valijas Plataces pirmā fotogrāfiju personālizstāde “VIŅA: SIEVIETE”. No 18. marta līdz 2. maijam Medumu pagasta pārvaldes foajē būs skatāmi 15 Valijas pēdējos gados tapušie portreti, kuros redzamas dažāda gājuma sievietes - gan bērni, kas vēl neapzina savu sievišķīguma spēku, gan pusaudzes un jaunietes, kas vēl ir sevis meklējumos, gan sievietes, no kuru sejām staro viedums. Ar saviem darbiem Valija apliecina, ka sieviete ir skaista jebkurā vecumā. Atklājot izstādi Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Elizabete Poddubnova atzīmēja, ka Valijas Plataces fotogrāfijas ir īpaši patīkamas acij, jo, pēc viņas domām, viņa caur foto objektīvu ataino sievietes tādas, kādas viņas ir. Visticamāk fotogrāfs vīrietis šīs pašas darbos atainotās dāmas atainotu savādāk. Tas bija arī viens no iemesliem uzrunāt Valiju ne tikai izveidot savu izstādi, bet arī piedāvāt Medumu pagasta daiļā dzimuma pārstāvēm pēc izstādes atklāšanas piedalīties foto akcijā “Mūsu daile…!”, kuras mērķis bija caur portretiem izpaust raksturu, personību, tautību vai to, kas katrai personīgi dzīvē ir vissvarīgākais. Šī pasākuma realizācijai tika uzrunāta Valija Platace kā fotogrāfe un Sanita Lazdāne, Līvānu skaistumkopšanas salona “Sanita” īpašniece, kā make-up un frizūru meistare. Mierīgi ritot svētdienas pēcpusdienai, uzpošoties un domājot par to, kā lai ietver katras skaistumu fotogrāfijā, noritēja šī foto akcija, kas noteikti ļāva visām pasākuma dalībnieciem justies īpašām, skaistām un sievišķīgi.

Īpaši pateicamies Valijai Platacei un Sanitai Lazdānei par savu sniegto dalību un darbu foto akcijas norisē, kā arī no sirds apsveicam Valiju ar savu pirmo personālizstādi. Novēlam Jums raitu radošu garu arī turpmākajās gaitās!

Aicinām zemāk galerijā apskatīt bildes no foto izstādes atklāšanas, kā arī noteikti iepazīties ar foto akcijas norises procesu, kā arī ar mazu daļu no akcijas rezultātiem. FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Elizabete Poddubnova

Filmas "Paradīze `89" bezmaksas seanss