Saules zaķis zīmēja prieku Nīcgalē

AKTUĀLI

Nīcgalē 11. septembrī svin Dzejas dienas, ķerot saules zaķus, izspēlējot dzejoļus un zīmējot zilus brīnumus.

Šodien saule lutināja mazos nīcgaliešus, tāpēc viegli jo viegli varēja atminēt dzejnieka – jubilāra Raiņa mīklu par zelta kamolīti. Kur saule – tur saules zaķīši, kas bērniem paver prieka pilnu brīnumu pasauli.

Te satiekas divi pelēni aiz kastes un dara to, ko nevajag darīt – sasien astes.  Kopā ar rūķi var mācīties lasīt un izlekt no burta uz burtu ar abām kājām.  Var vinnēt derībās, katrā rokā noturot pa milzīgam kokam – ozolam, jo katrā zīlē ir OZOLS, un vēl bez lielīšanās var pacelt tik daudz svar bumbu – cik prot zirņu saskaitīt. Ja prot visā saskatīt brīnumu, tad zilonim ir jāizdzer trīs spaiņi zilas tintes.

Galvenais nepazaudēt spēju priecāties un brīnīties,  un mazie nīcgalieši to mācās - iepazīstot grāmatu pasauli.

Informāciju sagatavojusi:
Ruta Bogdanova, bibliotēkas vadītāja

Līdz 17. septembrim vēl var pieteikties ES fondu mācībām pieaugušajiem