Satversmes tiesa rīko 4. zīmējumu un domrakstu konkursu par Latvijas Republikas Satversmi

AKTUĀLI

Izglītības un zinātnes ministrija aicina piedalīties Satversmes tiesas zīmējumu un domrakstu konkursā par Latvijas Republikas Satversmi. Konkurss notiek jau ceturto reizi. Pedagogi ir aicināti pieteikt skolēnus konkursam līdz 26. oktobrim, aizpildot pieteikuma anketu.

6. klašu skolēni aicināti iesūtīt zīmējumus par tēmu “Katrs bērns ir vienlīdzīgs savās tiesībās”.

9. klašu skolēni aicināti iesūtīt domrakstus par tēmu “Kā es varētu palīdzēt manai ģimenei un skolasbiedriem īstenot savas vienlīdzīgās tiesības?”

12. klašu skolēni aicināti iesūtīt domrakstus par tēmu “Kā Satversme man palīdz veidoties par atbildīgu Latvijas pilsoni?”

Konkursa mērķis ir sekmēt skolēnu lojalitāti Latvijai un uzticību Satversmei, stiprināt valstisko apziņu un rosināt skolēnu līdzdalību valsts norisēs, kā arī veicināt jaunās paaudzes interesi un izpratni par Satversmi un tās nozīmīgumu. Konkursa nolikums pieejams šeit.

Konkursu simboliski atklāja vebinārs. Šādu vebināru tiesa organizēja pirmo reizi, tajā tika runāts par Satversmes lomu Latvijas attīstībā un tiesībām uz vienlīdzību, kas ir arī šī gada konkursa centrālās tēmas.

https://www.youtube.com/watch?v=dhHLseZ3M5s&feature=emb_title

15. oktobris - Vispasaules roku mazgāšanas diena