Salienas pagasta svētkos atklāja izstādi “Četri skati”

AKTUĀLI

Izstāde “Četri skati” ir veltījums Latvijai simtgadē un tajā apkopoti piecu pagastu iesniegtie zīmējumi. Zīmējumos redzamos objektus katrs mākslinieks attēloja četros gadalaikos. Nīcgales lielo akmeni gleznoja Sigita Skutele, Biķernieku pagasta Varavīksni un mīlestības koku - Olga Pankova, Medumu pagasta ezeru - Valērija Kožemjakina un tiltu pār Poguļankas upīti – Salienas kultūras nama vadītāja un izstādes idejas iniciatore Jeļena Ondzule. Jeļena uzsvēra, ka katrs Latvijas stūrītis ir skaits ikvienā gadalaikā, tieši tāpēc mākslinieki tos parādīja visā krāšņumā.

Svētku koncerta laikā tika stāstīts par Salienas pagasta vēsturi, kā arī uzstājās vairāki pagasta pašdarbības kolektīvi un solisti - Salienas vidusskolas 12. klases skolniece Karīna Fedoroviča, Salienas vidusskolas 6. un 10. klases skolnieki, deju kolektīvs “Laimītes” (vad. Alla Zabelova), deju kolektīvs “Cerība” (vad. Anna Bohāne), vokālais ansamblis “Melodija” (vad. Tatjana Čumikova) un Salienas vidusskolas koris.

Skrudalienas bāriņtiesas priekšsēdētājs Jāzeps Valters Salienā dzīvo kopš 1995. gada un uzskata pagastu par savu dzimto vietu. Jāzeps: “Pagasts veidojies 1897. gadā, tāpēc varam pamatoti to uzskatīt par ilgdzīvotāju. Tā robežas laika gaitā ir mainījušās, agrāk mūsu teritorijā ietilpa arī Kaplavas un Silenes pagasts. Esam saglabājuši savu skolu, kurā mācās pāri 150 skolēniem. Pagastā veikta ūdensvada rekonstrukcija, modernizēta katlu māja, notikusi vērienīga skolas ēkas renovācija. Pie nozīmīgiem pagasta cilvēkiem var minēt jau aizsaulē aizgājušo latviešu valodas skolotāju Helēnu Ančevsku, kura bija ļoti aktīva salieniete, tāpat skolotāja Hionija Lavrecka, viņa savulaik dāvināja pagastam savu gleznu izstādi. Neskatoties uz nu jau nozīmīgo gadu skaitli, viņa joprojām piedalās pasākumos, dziedot senioru vokālajā ansamblī “Melodija””.

Koncerta kulminācija bija neliela teatralizēta tērpu skate, kas ļāva skatītājiem atgriezties pagātnē un apskatīt, kā ģērbās dāmas pirms 120 gadiem. Tāpat tika pasniegti ziedi pagasta represētajiem iedzīvotājiem – Vijai Seļavinai, Mirdzai Staltmanei, Ivanam Staltmanim, Bruno Staltmanim, Zelmai Redzobei un Ritvaldam Redzobam.

Salienas pagastu un tā iedzīvotājus svētkos sveica Salienas pagasta pārvaldes vadītājs Rišards Jermaļonoks, Daugavpils novada domes deputāte Janīna Kursīte, Vecsalienas pagasta pārstāve un novada domes deputāte Svetlana Kursīte, Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, bijusī Salienas pagasta pārvaldes vadītāja Tatjana Babina, Salienas vidusskolas pārstāves un Lielbornes muižas saimniece Nora Poiša.

Pasākuma izskaņā notika uguns šovs.

FOTOGALERIJA

Basketbola spēle "Daugavpils novads" pret BK Krāslava