Sadalītas akordeonistu-solistu konkursa “Naujene-2021” balvas

AKTUĀLI

Jau ilgus gadus Naujenes Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Daugavpils novada Kultūras pārvaldi rīko starptautisku akordeonistu -solistu konkursu ar mērķi atklāt jaunus, talantīgus izpildītājus, popularizējot akordeona spēli. Pērn pandēmijas dēļ konkurss nenotika, savukārt šogad tas pirmo reizi aizritēja jaunā formātā, proti, konkursa dalībnieku noklausīšanās notika attālināti, vērtējot video ierakstus.

XVIII starptautiskajam akordeonistu – solistu  konkursam „Naujene – 2021″ šogad pieteikušies 136 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas, Lietuvas un Polijas, kā arī pirmo reizi konkursā piedalījās jaunie akordeonisti no Čehijas. Dalībnieku vidū ir arī seši Naujenes Mūzikas un mākslas skolas un četri Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, kurus konkursam sagatavoja akordeona spēles skolotāji Giršs Kagans, Tatjana Jukuma, Ņina Laškova, Sergejs Bratusevs, Jeļena Nitecka, Svetana Vasiļjeva un Vija Petrova.

Kā liecina iepriekšējo gadu pieredze, talantīgo akordeonistu sacensības ir ļoti populāras gan Latvijas, gan ārzemju mūzikas mācību iestāžu audzēkņu vidū. Naujenes Mūzikas un mākslas skolas direktors Ruslans Margevičs atzīst, ka šogad dalībnieku skaits ir nedaudz mazāks nekā pirms diviem gadiem klātienes konkursā, taču tas izskaidrojams ar grūtībām, kas saistīts ar pandēmijas uzliktajiem ierobežojumiem.

Lai piedalītos konkursā, tā dalībniekam bija jāieraksta video formātā divus vai trīs paša izpildītus skaņdarbus atkarībā no vecuma grupas, jāaizpilda pieteikuma veidlapa un jānorāda saite uz video ierakstu YouTube platformā. Skolas direktors uzskata, ka daudzām skolām attālinātā mācību režīma dēļ bija grūtības sagatavot audzēkņus konkursam un izpildīt konkursa nosacījumus, taču viņu priecē diezgan lielā interese un atsaucība.

Viskuplākais dalībnieku skaits bija no Latvijas (44), otrajā vietā pēc dalībnieku skaita ierindojās Baltkrievija, kuru pārstāvēja 33 dalībnieki. Kuplā skaitā konkursā piedalījās arī Lietuvas akordeonisti (25). Konkursa žūrijā šogad piedalījās ievērojami mūziķi, mūzikas pedagogi un komponisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Baltkrievijas un Francijas, kuri izvērtēja katra audzēkņa sniegumu.

Mūzikas skolu 1.-4. klašu kategorijā Grand Prix balvu ieguva Baltkrievijas Republikas Moģiļevas bērnu Mākslas skolas Nr.4 audzēknis Dmitrijs Šijans (pedagogs Olga Skačkova). Godalgotas vietas šajā grupā ieguva Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Arina Mikulāne (1. vieta), Margarita Burlakova (2. vieta), Patrīcija Aļhimoviča (3. vieta), Nikita Ivčenko (3. vieta), Varvara Parfjonova (3. vieta) un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Rolands Kļavinskis (1. vieta), Anastasija Sidoreviča (3. vieta) un Rinalds Simanovičs (3. vieta).

Arina Mikulāne

Mūzikas skolu 5.-7. klašu kategorijā Grand Prix balvu ieguva Baltkrievijas Republikas Minskas  N.I.Aladova Bērnu mākslas skolas audzēknis Sergejs Vergejčiks (pedagogs Žanna Šeptunova). Godalgotas vietas šajā grupā ieguva Naujenes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi Veronika Panovska (2. vieta), Elizabete Siņeviča (2. vieta) un Špoģu Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Matīss Sarkanis (3. vieta).

Konkursā šogad piedalījās arī mūzikas vidusskolu audzēkņi, kuri startēja divās grupās. Mūzikas vidusskolu 1.-2. kursa kategorijā balvas par pirmo vietu aizceļoja uz Lietuvu un Baltkrieviju, savukārt 3.-4. kursa grupā par laureātiem kļuva Lietuvas un Polijas pārstāvji.

Jau šonedēļ konkursa dalībnieki varēs vērot ierakstā apbalvošanas ceremoniju un krievu-franču bajānistu dueta “Paris–Moscou” koncertu. Romāns un Dominika kopā koncertē jau 22 gadus, viņi ir pazīstami un mīlēti daudzviet pasaulē. Abi mūziķi ir talantīgi skolotāji, kuri Francijas Starptautiskajā Bajānistu centrā ir izaudzinājuši vairākus laureātus un starptautisku konkursu laureātu paaudzi. Romāns un Dominika bieži piedalās žūrijas darbā prestižākajos starptautiskajos konkursos visā pasaulē, piedalās pieredzes apmaiņās, starptautiskās praksēs un meistarklasēs. Koncertprogrammā iekļauti krievu un franču komponistu darbi. Naujenes Mūzikas un mākslas skola lepojas, ka šogad XVIII starptautiskā akordeonistu-solistu konkursa “Naujene - 2021” ietvaros Romāns un Dominika dāvina konkursantiem, skolotājiem un vecākiem savu koncertu!

Konkursa rezultāti

Skolas 1.-4.klase Skolas 5.-7. klase Vidusskolas 1.-2. kurss Vidusskolas 3.-4. kurss Naujenes mūzikas un mākslas skola pateicas visiem par paveikto darbu XVIII starptautiskā akordeonistu - solistu konkursa  „Naujene – 2021" ietvaros un piedāvā jūsu uzmanībai apbalvošanas ceremoniju un franču -krievu bajānistu dueta “Parīze-Maskava” koncertu. Patīkamu skatījumu! Pieeja videoierakstam  https://youtu.be/l3eX3PJPBj0

Uzzīmē savu mīļāko Latvijas putnu