Sacentās par lielāko lomu Briģenes ezerā

AKTUĀLI

6. maijā Augšdaugavas novada, Demenes pagasta Briģenes ezerā notika šogad lielākās spiningošanas sacensības - festivāls Latgalē. Tās organizēja Augšdaugavas novada centrālā administrācija, bet balvas nodrošināja sponsori ZEBRA MASTER, Abu Garcia, Berkley, Konger, Dragon, Mustad u.c. Pasākuma vadītājs un galvenais tiesnesis bija Normunds Grabovskis.

Uz sacensībām jau agrā rīta stundā pulcējās krietns makšķernieku pulciņš. Sacensības sākās plkst. 8.00 un ilga līdz 15.00. Makšķernieki devās spiningot ar savām laivām, līdzi bija jāņem derīga Makšķernieka karte un licence makšķerēšanai Briģenes ezerā.

Sacensībās tika vērtēts kopējais laivas loms, neatkarīgi no makšķernieku skaita laivā. Par sacensību uzvarētāju tika atzīta tā laivas ekipāža, kuras piecu lielāko līdaku un piecu lielāko asaru kopējais garums bija vislielākais, neatkarīgi no kopējā noķerto zivju skaita.

Sacensību laikā vairākas reizes visi dalībnieki tika apzināti par aptuvenajiem rezultātiem uz konkrēto brīdi, iegūtā informācija tika ievietota internetā, lai līdzjutējiem krastā un internetā, kā arī pašiem dalībniekiem sacensību laikā būtu interesantāk vērot sacensību norisi.

Sacensību noslēgumā ar medaļām un piemiņas balvām tika apbalvoti trīs labāko rezultātu uzrādītāji, bet vairums balvu tika izlozētas starp visiem dalībniekiem, neatkarīgi no tā, cik kuram liels loms vai arī vispār neveicās ar zivju ķeršanu.

1.vietu ieguva ekipāža “Grandeks” (Oļģerts Laucis, Vadims Titovs) ar kopējo līdaku garumu 323 cm (63;74;80;54;52 cm).

2.vietu ieguva ekipāža “Rēzekne” (Jānis Rudzītis, Antons Rudzītis) ar kopējo līdaku garumu 237 cm (53;54;55;75 cm).

3.vietu ieguva ekipāža “Pastorāts” (Vladimirs Minčenko, Arvīds Kļaders) ar kopējo līdaku  un asaru garumu 204cm (63;62;53 līdakas, asaris 26 cm).

Daugavpilī mirušajiem savvaļas putniem konstatēta putnu gripa