Rūķu jampadracis Kalupē

AKTUĀLI

Ziemassvētku gaidīšanas laiks Kalupes rūķiem ir pilns darba - dāvanu iesaiņošana, telpu rotāšana, ciemiņu ielūgšana, piparkūku cepšana, egles meklēšana, dziesmu un deju mācīšanās.

Trešā Adventa pēcpusdienā mazie un lielie kalupieši un ciemiņi devās iedegt svētku egli. Rūķu Krustmāte aicināja bērnus un vecākus uz Rūķu darbnīcu - sveču liešanu, ko vadīja Inese Zepa. Kad darbiņš ritēja uz beigām, parādījās Pagasta Vecākais Rūķis - Valērijs Nitišs, kurš kopā ar Mazo Rūķi Mihailu Rakicki priecājās par padarīto un aicināja iedegt egli. Un tad sākās rūķu jampadracis! Izrādās, ka Vecā Ragana ir nozagusi Rūķus Gaismas Nesējus – Rūķi Jaunieti un Rūķi Labākajos Gados. Lai dabūtu gaismu, pagasta pašdarbnieku kolektīviem vajadzēja dziedāt un dejot, bet pagasta iestāžu vadītājiem izrotāt egli ar pašdarinātām rotām. Tikmēr "jaunās raganiņas” bija uzvārījušas tēju un lūdza pagasta pārvaldes vadītājai Inārai Ūbelei piparkūkas. Beidzot viss, ko pieprasīja Vecā Ragana, tika izdarīts, un tālumā parādījās Rūķi Gaismas Nesēji.

Vecākais Rūķis iededza egli, bērni un pieaugušie kopā ar Lauru Struķi dziedāja un gāja rotaļās, "raganas” cienāja ar tēju un piparkūkām, bet mazie kalupieši steidzās pie Vecā Rūķa skaitīt dzejoļus un saņemt dāvanas.

FOTOGALERIJA

Informāciju sagatavoja: Kalupes pagasta kultūras menedžere Inita Ivdra

Apsveikums