Rūdīti kurzemnieki Bebrenē

Bebrenes pagasts

15. septembra pēcpusdienā Bebrenes kultūras namā notika tikšanās ar rakstnieci Ilonu Balodi-Ūdri. Jau pāris gadus viņa ar ģimeni ir bebreniete – iegādājusies lauku māju Bebrenes pusē, vasaras pavada mūsu skaistajās Sēlijas ārēs.

Ilona Balode-Ūdre ir divu grāmatu autore, kurās apraksta savas vētrainās un kolorītās dzīves notikumus. Grāmatā “Pekina – Rīga” var iepazīties ar stāstiem par to, kā Ilona ar vīru Rolandu ar stopiem devas no Rīgas līdz Pekinai. Savukārt, otrā grāmata “Ielu muzikantu piezīmes” stāsta par dažādiem laikiem viņu dzīvē, kā notiek dziesmu tapšanas process, kā arī, ģimenes ikdienā radušās izmaiņas pēc Ūdrīša autoavārijas un nonākšanas ratiņkrēslā.

Ilona stāsta, ka abi ar vīru ir rūdīti kurzemnieki – Ilona nāk no Ventspils, bet Rolands no Liepājas. Abiem ļoti patīk ceļošana, it sevišķi, kalnos, un liktenis piespēlējis māju Bebrenē ar nosaukumu “Kalnāres”. Ilona priecājas, ka nekur tālu prom no kalniem nav tikusi… Tikšanās laikā Ilona skatītājus priecēja ar Ūdrīša sarakstītām dziesmām, kas tapušas gan kādā ceļojumā, gan vienkārši esot mājās, savā ikdienā. Kopā sadziedājām “Bēdu manu lielu bēdu” un “Miglā asaro logs”. Pasākumu jautrāku padarīja Ilonas un Rolanda dēls Bārts, kurš ne tikai dziedāja mammai līdzi, bet arī stāstīja savus stāstus, pavisam nemaz nekautrējoties no publikas.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Sēlijas kauss motokrosā