Rolands Kļavinskis kļūst par laureātu XXV Starptautiskajā jauno mūziķu konkursā „Sigulda-2021”

AKTUĀLI

24. maijā Siguldā norisinājās XXV Starptautiskais jauno mūziķu konkurss „Sigulda-2021”. Konkurss ar senu vēsturi, kas reizi divos gados brīnišķīgajā Siguldas koncertzālē „Baltais flīģelis” pulcēja jaunus talantīgus instrumentālistus no Latvijas un citām valstīm, un pierādīja sevi kā augsta mākslinieciskā līmeņa pasākums.

Šogad epidemioloģiskās situācijas dēļ konkurss notika attālināti. Konkursā pieteicās dažādu instrumentu spēlētāji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Slovēnijas. Konkursantu sniegumus vērtēja Artūrs Cingujevs (pianists, pedagogs, Bolderājas mūzikas un mākslas skolas direktors, koncertorganizācijas Impresario Baltica dibinātājs), Rūta Lipinaityte-Savickiene (Stīgu nodaļas vadītāja, Lietuvas Mūzikas un teātra akadēmijas vijoles profesore), Berts Langelers (mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Igaunijas diriģentu orķestris (VOP), Vīlandes Mūzikas skola un Võhmas pūšaminstrumentu studija, Igaunija).

Špoģu Mūzikas un mākslas skolas akordeona spēles klases audzēknis Rolands Kļavinskis (skolotāja Vija Petrova) šajā konkursā godam aizstāvēja savas skolas vārdu – viņa sniegumu žūrija novērtēja ar otro augstāko balli jaunākajā vecuma kategorijā un piešķīra II vietas laureāta diplomu.

Lepojamies ar Rolanda panākumiem un novēlām, lai sasniegtais rezultāts ir tikai kārtējais pakāpiens profesionālajā izaugsmē.

Bērnu svētki? Būs!