Reģionālie semināri par atbalsta maksājumiem 2023. gadā Augšdaugavas novadā

2023. gadā Zemkopības ministrija (ZM) sāks īstenot Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģisko plānu, kas kopumā 2023.-2027. gadā Latvijas laukiem paredz  2,5 miljardus EUR. Lai veicinātu lauksaimnieku izpratni par jaunajiem atbalsta maksājumiem un to saņemšanas nosacījumiem, ZM sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC) janvārī, februārī un martā Latvijas reģionos organizēs 23 informatīvos seminārus lauksaimniekiem un lauku uzņēmējiem.

Semināros ZM, Lauku atbalsta dienesta (LAD), Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) un LLKC eksperti skaidros atbalsta saņemšanas nosacījumu jauno kārtību un atbildēs uz interesentu jautājumiem. Galvenie jautājumi, par kuriem tiks sniegts skaidrojums, būs tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumi; ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts; pārdalošais maksājums; saistītais ienākumu atbalsts; agrovide; ekoshēmas; jaunā VAAD lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārvaldības sistēma un mēslošanas plāna sagatavošana tajā; laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi; pieteikšanās kārtība LAD Elektroniskās pieteikšanās sistēmā; izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā; konsultantu sniegtais atbalsts.

Seminārs ar Zemkopības ministrijas pārstāvju piedalīšanos notiks 2. martā Augšdaugavas novada kultūras centrā  “Vārpa”, plkst. 11.00.

Semināra darba kārtība

Reģistrācija - plkst. 10.30

SatursLektors
IevadsLLKC
Tiešo maksājumu vispārīgie nosacījumiZM
Ilgtspēju sekmējošs ienākumu pamatatbalsts (ISIP), pārdalošais maksājums, saistītais ienākumu atbalstsZM
Laba lauksaimniecības un vides stāvokļa nosacījumi (LLVS)ZM
Par pieteikšanās kārtību EPS, izmaiņas atbalsta samazinājuma aprēķinā  LAD
Kafijas pauze (Pēc 1,5h no semināra sākuma, ilgums 30 minūtes)
AgrovideZM
Ekoshēmas, t.sk.:ZM
Mēslošanas plāns, tā sagatavošana LIZ pārvaldības sistēmāZM un VAAD
Atbalsta samazinājuma piemērsLAD
VAAD Lauksaimniecībā izmantojamās zemes (LIZ) pārvaldības sistēma un darbības tajāVAAD
LLKC – par konsultantu sniegto atbalstuLLKC
Noslēguma diskusijaLLKC

Semināri pagastos:

DatumsLaiks VietaAdrese
7.marts09:00 - 12:00Biķernieku pagastsBiķernieku pagasta pārvaldeSaules iela 4, Biķernieki, Biķernieku pagasts, Augšdaugavas novads
 7.marts13:00 - 16:00Naujenes pagastsNaujenes kultūras centrsMuzeja iela 6, Lociki
9.marts09:00 - 12:00Demenes pagastsDemenes pagasta  pārvaldeBriģenes iela 2 , Demene, Demenes pagasts, Augšdaugavas novads
9.marts13:00 - 16:00Medumu pagastsMedumu pagasta pārvaldeAlejas ielā 2, Medumi, Medumu pagasts, Augšdaugavas novads
14.marts09:00 - 12:00Vecsalienas pagastsVecsalienas muižas pilsČervonka, Vecsalienas pagasts, Augšdaugavas novads
 14.marts13:00 - 16:00Laucesas pagasts (semināra norises vieta tika mainīta no  Tabores pagasta uz Laucesas pagastu, kur būs piemērotākas telpas).Laucesas kultūras namsMiera ielā 26, с. Mirnijs, Laucesas pagasts, Augšdaugavas novads
16.marts09:00 - 12:00Vaboles pagastsVaboles pagasta pārvalde“Saieta nams”, Vabole, Vaboles pagasts, Augšdaugavas novads
21.marts09:00 - 12:00IlūksteIlūkstes kultūras un mākslas centrsBrīvības iela 12., Ilūkste
 21.marts13:00 - 16:00Bebrenes pag.Bebrenes pagasta pārvalde„Pagastmāja”, Bebrene, Bebrenes pagasts, Augšdaugavas

Pirms semināriem aicinām iepazīties ar www.laukutikls.lv jau sniegtajiem skaidrojumiem un atbildēm par KLP atbalsta pasākumiem no 2023.gada.

Lauksaimnieki un lauku uzņēmēji interesējošos jautājumus, uz kuriem vēlētos gūt atbildes reģionālajos semināros, var iesūtīt laukutikls@llkc.lv.

Ineses Minovas gleznu izstāde Sventē