Raženi atklāta Sēlijas tūrisma sezona Bebrenē

AKTUĀLI

13. maijā Bebrenē tika atklāta jaunā tūrisma sezona – Bebrenes dzirnavu teritorijā notika nu jau ceturtais Sēlijas tūrisma tirgus. Pasākums izvērtās grandiozs – vairāk nekā 40 mājražotāji un tirgotāji no visas Sēlijas, daudz apmeklētāju, gaisā virmoja patīkama rosības un kopības sajūta. Kā jau īstā gadatirgū, pasākumu atklāja Ilūkstes pūtēju orķestris “Sēlija”, atskaņojot tautā pazīstamas melodijas. Tirgū varēja iegādāties visdažādākās lietas – kulinārijas izstrādājumus, mājās gatavotu saldējumu un dzērienus, dažādus rokdarbus, keramiku, rotaļlietas, neizpalika arī tomātu un puķu stādi.

Bebrenes muižas parkā tirgus apmeklētāji varēja izbaudīt šefpavāra Ērika Aleksejeva gatavotos ēdienus – variācijas par Sēlijas virtuvi. Kā stāstīja Ēriks: ”Mūsu kaimiņu lietuviešu tradicionālajiem cepelīniem pievienoju kūpinātu zivi, sēnes, cieto sieru un garšvielas, radot jaunu, gardu ēdienu.” Jaunie sēļu cepelīni tika  papildināti ar kūpinātu krējumu un svaigiem salātiem. Tirgus viesus pie sevis aicināja arī “Divas vīnogas” nogaršot sātīgo soļanku. Ja sākumā šķita, ka atvesto zupas katlu pilnu vedīs mājās, tad līdz pasākuma beigām tas tika izēsts tukšs, un apmeklētāji taujāja pēc vēl kādas porcijas.

Pasākumā bija plaša kultūras programma – ekskursijas Bebrenes dzirnavās un Bebrenes vēsturiskajā centrā, Sarmītes Bogdanovičas košās un ziedošās fotoizstādes atklāšana. Interesenti varēja vērot dzirnavu gaņģu iedarbināšanu, klausīties nevalstisko organizāciju un kopienu sarunās par Sēlijas aktualitātēm. Tirgus apmeklētāju sirdis priecēja mazie bebrenieši – ansamblis “Mazputniņš”, Bebrenes kultūras nama senioru kolektīvs “Rudzupuķes”, Ilūkstes kultūras un mākslas centra deju kopa “Pilskalne” un Bebrenes kultūras nama folkloras kopa “Ritam”.

Tūrisma tirgū dažādās aktivitātēs varēja piedalīties ne tikai lielie, bet arī mazie apmeklētāji – Bebrenes muižas parkā varēja baudīt izjādes ar zirgiem, rotaļāties piepūšamajās atrakcijās, kā arī ļauties mākslai – ķermeņa apgleznošanai.

NVO sarunu telts noslēgumā tūrisma tirgus autore Daina Alužāne par to, kur varētu notikt nākamais Sēlijas tūrisma tirgus, teica: “Nākamgad mēs ļoti ceram uz Aizkraukles novadu, jo tas būtu pareizi - sākam ar vidu, tad virzāmies uz austrumiem, tad uz rietumiem un tad atkal metam apli. Es pati gribētu, lai nākošais tūrisma tirgus notiktu Ērberģē, jo Ērberģe ir viena no mūsu aktīvākajām Sēlijas salām. Tā ir pati pirmā sala, kas iekļāvās tūrisma apritē un kopienu sadarbības tīklā. Ceru, ka mēs ar Aizkraukles novadu varēsim vienoties par nākošo gadu.” Par šīsdienas sajūtām Daina Alužāne stāsta: “Šodien tā sajūta ir izsakāma vienā foto kadrā. Tas ir tāds kadrs, kur ar katru minūti plešas vaļā ābeļu ziedi, un vakarā noteikti ābeles būs pilnīgi baltas. Un tāda arī diena! Ar katru satikto cilvēku, tā uzplaukst arvien priecīgāka, siltāka. Lai tāda mums visa vasara!”

Sēlijas tūrisma tirgus laikā vairākkārt izskanēja pateicības Augšdaugavas novadam par finansiālo atbalstu un Bebrenes pagastam par aktīvu darbošanos pasākuma tapšanas un norises laikā.

Noslēgumā tirgus apmeklētājus priecēja etnokompānija “Zeidi” ar tautas mūziku un jestriem latviešu dančiem.

NVO sarunu telts ieraksts ir pieejams Augšdaugavas novada mājas lapā un “Sēlijas salas” Facebook lapā.

Teksts, foto: Māra Multiņa

Pēdējā zvana svētki Vaboles vidusskolā