Raidījums “Savas vietas un zemes spēks” viesojas Bebrenē!

Bebrenes pagasts

Latgales reģionālā televīzija (LRT) turpina raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” pārraidi. Televīzijas ekrānos 8. raidījumu par ļoti aktīvu zirgu saimnieci un skolotāju – Laini Orbidāni – kanālā TV24 un ReTV kanāla virszemes apraidē varēs redzēt jau 20. un 22. aprīlī.

            Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” 8. raidījumā stāstīsim vairāk par zinošu un aizrautības pilnu personību – zirgu saimnieci, Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas skolotāju – Laini Orbidāni. Viņa ir viens no celmlaužiem, kas šajā mācību iestādē atvēra retu mācību programmu un jau vairākus gadus jauniešiem māca zināšanas un prasmes zirgkopībā. Laine ir arī ciltsdarba speciāliste Latvijas Šķirnes zirgu audzētāju asociācijā, sertificēta zirgu vērtētāja un trenere. Kopā ar audzēkņiem Laine regulāri piedalās dažādos konkursos, sacensībās un konferencēs. Zirgkope pati nāk no Lielvārdes puses, bet tieši Bebrenē Augšdaugavas novadā radusi iespēju saimniekot laukos, kā arī darīt savu sirdsdarbu.

            Projektā “Savas vietas un zemes spēks.” raidījumi taps par deviņām dažādām personībām un vietām, to unikalitāti un vērtībām mazos lauku ciemos un pagastos. Raidījumu cikla mērķis ir veicināt lokālpatriotismu, parādīt plašākai sabiedrībai ikdienas norises mazās vietās, pierādīt, ka tieši laukos dzīvojošie cilvēki ir sava veida “Latvijas sargi”, kas arī veicina valsts ekonomikas izaugsmi, viņi ir spēks un pamats kopējai Latvijas attīstībai.

            Raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” visi deviņi raidījumi līdz 27. aprīlim tiks pārraidīti ik sestdienu pl. 17:00 kanālā TV24 un pirmdienās pl. 17:30 kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā. Tāpat katram raidījumam sekos atkārtojumi kanālā TV24 pirmdienās pl. 15:00 un otrdienās kanāla Re:TV Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā pl. 07:00.

            Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un platformā https://xtv.lv/.

             Gaidīsim arī jūsu atsauksmes un ieteikumus vēstulēs pa pastu, adrese: Rēzekne, Atbrīvošanas aleja 98, LV-4601 ar norādi Latgales reģionālajai televīzijai vai LRT sociālo tīklu lapās, kā arī e-pastā lrt.zinas@inbox.lv vai zvanot/rakstot uz t.nr. 26339536.

            Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “Savas vietas un zemes spēks.” saturu atbild SIA “Latgales reģionālā televīzija”.   #SIF_MAF2023

Ausma Sprukte-Kozule

LRT žurnālistee-pasts: ausma.sprukte-kozule@lrtv.lv

Satiec savu meistaru Berķenelē