Raibu raibās olas Medumu pagastā

Kultūra

2.aprīlī, kad tika svinētas Otrās Lieldienas, sanākot visiem interesentiem Medumu pagasta Tautas namā tika stāstīts un mācīts par to kā krāsot Lieldienu olas visiem tiem, kas vēl nemāk vai kas vēlas papildināt savu zināšanu klāstu, lai nākamajā gadā krāsojot olas zināšanu daudzums būtu prāva lielāks. Tā nu sanāca tie, kam bija interese iemācīties krāsot olas divās pamata metodēs - tradicionālā un mūsdienu. Tika gan pastāstīts, gan parādīts kā un ar ko ir jākrāso olas, lai turpmākajos gados olas uz svētku galda būtu gan viskošākās, gan visstiprākās. Kopumā olas tika nokrāsotas 4 veidos: * novārījumā no sīpolu mizām (sarkanbrūnai krāsai); * novārījumā no bietēm un upeņu ievārījuma (pelēkmelnai krāsai); * izmantojot mākslīgās krāsvielas apvienojumā ar zelta dekoratīvo foliju; * tika izveidotas arī `tukšeles`, kuras lielākoties izmanto telpu vai svētku galda dekorēšanai. Pēc labi pavadīta laika darbojoties ar krāsošanu, tik tikko svaigi nokrāsotās olas arī tika pārbaudītas uz spēju vistālāk noripot, pēc kā beigās visi cienājās ar maziem gardiem našķiem. Lai pavasaris mums visiem tik pat košs kā olas, kuras tika nokrāsotas darbnīcā Medumos!

FOTOGALERIJA Elizabete Poddubnova Tautas nama vadītāja Foto: Jevģēnija Kaļiņčuka un Ņikita Ivanovs

 

Pasākums "Satiec savu meistaru!" Ambeļos un Raiņa mājā Berķenelē