Putnu dienas Salienas pagastā

AKTUĀLI

Cik interesanta ir putnu dzīve,
Bet cik maz vēl mēs to pazīstam

No 17. līdz 20.aprīlim Salienas pagasta teritorijā norisinājās Putnu dienas. Nedēļas laikā iedzīvotāji iepazinās ar dažādiem Latvijas putniem.

Pirmajā dienā pasākuma viesi piedalījās radošajā darbnīcā “Putnu lidojums” kurā izgatavoja brošas, ar mežģīņu palīdzību attēlojot dažādu putnu spalvu krāsu bagātību.

18. aprīlī Salienas pagasta bibliotēka aicināja bērnus uz brīvdabas pasākumu pie visā Latvijā pazīstamā bērnu rakstnieka un ornitologa, novadnieka K.Griguļa piemiņas akmens. Putnu dienu pasākums notika brīvā dabā – skolas bērni apmeklēja vietu, kur 1994.gadā uzstādīts piemiņas akmens K.Grigulim – Poguļankas upes krasta malā. Bibliotekāre iepazīstināja bērnus ar K.Griguļa “Putnu grāmatas” jauno izdevumu un pastāstīja bērniem par rakstnieka dzīvi.

Trešajā dienā iedzīvotājus gaidīja radoša darbnīcā “Dārza dekori” kuras laikā klātesošie apgleznoja puķu podus ar dažādām putnu sejiņām un iestādīja skaistus pavasara ziedus.

Pēdējā dienā tika aicināti paši mazākie dalībnieki, pirmsskolas audzēkni. Neskatoties uz to, ka pašam mazākajam dalībniekam nebija vēl pat 3 gadi, viņi ļoti labi pārzina Latvijas putnus un ar prieku un ziņkārību uzzināja vēl vairākus.

Aicinām piedalīties radošajā darbnīcā “Baltais galdauts Demenē”