Projekta “Iepazīsti sevi” ietvaros norit make – up  nodarbības jaunietēm

AKTUĀLI

Pateicoties Daugavpils novada jaunatnes iniciatīvu projektu konkursam “Attīsti sevi” un Naujenes pagasta jauniešu grupai, tiek organizētas grima (make-up) nodarbības jaunietēm vecumā no 15 līdz 20 gadiem, kas notiek Naujenes kultūras centra telpās un fotostudijā “OK Foto”. Pasākums notiek vairāku dienu garumā.

”Katra diena mums ir sadalīta vairākās niansēs. Ir teorētiskā daļa un ir praktiskā daļa. Pirmajā dienā mēs iepazināmies, kas ir sejas kopšana, otrajā dienā mēs mēģinājām uzlikt dienas grimu. Trešajā dienā kā redzams mēs mēģinām, trenējamies, mācamies uzklāt tēla grimu jeb helovīna grimu,” skaidro Jaunatnes lietu speciāliste Linda Laizāne.

Projekta “Iepazīsti sevi” galvenais mērķis ir veicināt jauniešu jaunu prasmju un zināšanu ieguvi, sniegt praktiskās iemaņas par sejas ādas kopšanas, un dekoratīvās kosmētikas lietošanas pamatprincipiem, nodrošinot jauniešu brīvā laika lietderīgu pavadīšanas iespējas lauku ciematos.

Make-up nodarbību dalībniece Līga Podniece stāsta par savu pieredzi projekta dalībā:”Pirmkārt, es uzzināju daudzus veidus kā uzklāt kosmētiku, arī kā to ilgāk noturēt, jo man ar to vienmēr ir bijusi problēma. Es arī uzzināju par savu sejas ādas tipu, kā arī par dažādu tonālo krēmu veidiem un kopjošo kosmētiku. Uzzināju, kas pēc kā ir jālieto, jo izrādās, ka secība ir ļoti svarīga.”

Kā stāsta projekta vadītāja, visi nodarbībām nepieciešamie piederumi tiek nodrošināti no organizatoru puses: ”Nodarbojamies ar tonālo krēmu, bāzi, acuēnām, zīmuļiem, laineriem, tie ir piederumi, kurus pārzina katra sieviete. To, ko es jaunietēm iemācīju, palīdzēs izprast, kurš tieši produkts ir derīgs katrai meitenei individuāli.”

Projekta pēdējā nodarbībā bilžu veidā tiks apkopota informācija par visiem dalībnieču veidotiem meikapiem un tiks izvēlēts pats interesantākais variants.

Autors un foto: Dainis Bitiņš

Ģimeņu pasākums "Sveika, skola!" Ambeļos