Projekta “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju” gājiens šogad – arī Daugavpils novadā 3. un 4. jūnijā

AKTUĀLI

Projekta mērķis ir izveidot vienojošu 1836 km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai, pa kuru to apiet, apbraukt vai aplidot. Tiek iepazītas un izzinātas Latvijas kultūrvēsturiskās vērtības, izveidota ceļošanas infrastruktūra ar naktsmītnēm, izklaides un atpūtas vietām, tādējādi veicinot cilvēku fizisko, emocionālo un garīgo labklājību, un stiprināta vienotība iedzīvotāju starpā, kā arī izveidots apraksts par Latvijas kontūras apceļošanu, iemarķēts ceļš un sniegti praktiski ieteikumi par to.

Kopš projekta sākuma 2014. gadā pa Latvijas pierobežas ceļiem un takām kopā noieti jau 650 kilometri, un šogad ceļiniekus gatavojas sagaidīt arī Daugavpils novadā. Ceļš 3. un 4. jūnijā vedīs pa I.Ziedoņa un R. Ziedoņa "Leišmalītē" aprakstītajām vietām - sākot no Silenes līdz Demenei un Zemgalei, tad otrajā dienā - tālāk līdz Medumiem. Par pieteikšanos, maršrutu un citu tiks ziņots projekta interneta vietnē http://1836.lv , www.visitdaugavpils.lv un www.daugavpilsnovads.lv

Lai precizētu gājiena maršrutu, Daugavpils novada pašvaldības aģentūra TAKA speciālisti Rolands Gradkovskis, Anastasija Smoļakova un Jolanta Bāra, Daugavpils novada Kultūras pārvaldes Kultūras mantojuma daļas vadītāja Brigita Madelāne sadarbībā ar Skrudalienas pagasta pārvaldes vadītāju Betiju Ivanovu, Demenes pagasta pārvaldes vadītāju Valentīnu Gadzāni un Medumu pagastu pārvaldes vadītāju Nikolaju Poltavecu 17. maijā pārbaudīja kājāmgājējiem piemērotāko ceļu stāvokli, izvēloties ceļus ar nelielu transporta kustības intensitāti, ainaviskas vietas atpūtai un interesantus apskates objektus.

 

Daugavpilī pēc MK sēdes paraksta līgumus par ieguldījumu veikšanu Latgales SEZ teritorijās