Pirmais “Pirts rallijs 2017” Daugavpils novadā noslēdzies!

Spītējot aukstajam un vējainajam laikam, 29. aprīlī Daugavpils novadā organizētajā pirmajā “Pirts rallijā” 19 drosmīgu pirts cienītāju komandas iesaistījās aizrautīgās sacensībās, apmeklējot un izmēģinot visdažādākās pirtis: saunas, melnās pirtis, slapjās pirtis visā novada teritorijā.  Rallijs izrādījās ne tikai izaicinājums veiklākajiem pirts apmeklētājiem, bet  arī zināms pārbaudījums komandu prasmēm orientēties Daugavpils novada ceļos un celiņos.  Visas komandas piedalījās balsošanā par labāko pirti, un no visām 14 pirtīm vislielāko atzinību un nomināciju “Labākā pirts Daugavpils novadā 2017” šogad saņēma mājīgā pirtiņa brīvdienu mājā “Meža skuķi” (Vaboles pagastā, saimnieces Aija Dvinska un Broņislava Skuķe). No rallija dalībniekiem uzvaru guva komanda “Сябры” no Daugavpils, iegūstot galveno balvu  – apmaksātu atpūtu ar savu komandu “Meža skuķu” pirtī! Pasākumu organizēja Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA”.

Pasākums iesākās viesu mājā “Stārķis”, kur no malu malām - Rīgas, Daugavpils pilsētas un novada, Līvāniem, Jēkabpils, Ludzas, Apes, Jūrmalas, Viesītes novada - sabraukušie viesi startam gatavojās, ietērpjoties pirts “kostīmos” un apskatot saimnieka veidotās miniatūrās pilis. Īpaši rūpīgi tērpus bija izvēlējušās dāmas – “Polārlapsiņas” no Ludzas, “Pirtsmīļu” sievišķā komandas daļa (Līvānu novads), un “Piču paču” no Daugavpils.

Visām komandām bija jāapmeklē 14 Daugavpils novada pirtis un vismaz trīs minūtes jāatrodas katras piekurinātās pirts karstajā telpā. No visām komandām tikai divas nepaspēja sameklēt visas no piedāvātajām pirtīm, tomēr finiša taisni pie kempinga “Ozianna” pirtiņas sasniedza visas deviņpadsmit komandas.

Pirmās trīs vietas “Pirts rallijā 2017” un pa kastei „Latgales alus”, kas bija pasākuma atbalstītājs, ieguva komandas: “Сябры” (Daugavpils) – 1. vieta, “Pirtsmīļi” (Līvānu novads) – 2. vieta, “Rakiemzo LV” (Līksna)  - 3. vieta.

Savukārt starp apmeklētāju visvairāk atzīmētajām pirtīm ierindojās pirtis brīvdienu mājā “Meža skuķi” – 1. vieta, viesu namā “Vintāža” – 2. vieta, viesu namā “Ezermala”- 3. vieta, viesu namā “Pie vecā kalēja” – 4. vieta, viesnīcā “Garden" – 5. vieta.

Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” izveidotā žūrija (Daugavpils novada domes izpilddirektores vietniece Ināra Natarova, aģentūras “TAKA” direktors Rolands Gradkovskis, Attīstības pārvaldes Projektu nodaļas komercdarbības konsultants Jāzeps Krukovskis un sertificēts pirts meistars Ivars Azarevičs) atzīmēja novada labākās pirtis – konkursa dalībnieces dažādās nominācijās: brīvdienu māju "Beibuki" par pirts veidu izvēles daudzveidību, viesnīcu “Garden” – par lielāko papildus pakalpojumu klāstu pirts apmeklētājiem, viesu namu "Ezermala" – par oriģinālāko pirti, Silenes ciema sabiedriskā pirts  - par plašākajām pēršanās telpām,  viesu namu “Vintāža” - par labāko estētisko noformējumu, brīvdienu māju “Meža skuķi” – par latgaliešu seno tradīciju saglabāšanu.

Savukārt Ambeļu sabiedriskā pirts ieguva apmeklētāju simpātiju balvu elektroniskajā balsošanā.

Dāvanas dažādās nominācijās gan pirts saimniekiem, gan dalībniekiem piedāvāja arī citi atbalstītāji – “Pabeerzner” alus, zemnieku saimniecība “Ziediņi”, laikraksts “Latgales laiks”.

Tā kā visi rallija dalībnieki vienbalsīgi un ar ovācijām atbalstīja ideju šādus pasākumus organizēt arī turpmāk,  Daugavpils novada pašvaldības aģentūra “TAKA” apņēmās arī nākošajā gadā rīkot jautrās sacensības veselīga dzīvesveida piekritējiem. Pasākuma mērķis ir popularizēt Daugavpils novadā pieejamās plašās un daudzveidīgās atpūtas iespējas, līdz ar to atbalstīt vietējos tūrisma uzņēmējus, atzīmēt un apbalvot labākos novadā.

FOTOGALERIJA-2

Rolands Gradkovskis Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” direktors taka@dnd.lv tālr. 65476748, 29431360

Mātes dienai veltīts koncerts Naujenē