Piedzīvojums ar haskijiem Naujenē

Izglītība

Naujenes pamatskolas sešpadsmit skolēniem mācību gada pirmās divas nedēļas noritēja interesantā gaisotnē, jo turpinājās projekts “Piedzīvojums ar haskijiem Naujenē”, kura mērķis, izmantojot kamanu suņu sporta elementus, bija mazināt priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riskus. Šo projektu īsteno kamanu suņu sporta klubs “Dodkepu.lv”, savukārt tika pilnībā finansēts ar Eiropas Sociālā fonda projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (8.3.4.0/16/I/001) atbalstu.

Sešu aktivitāšu darbība norisinājās ar ļoti pozitīvām emocijām un neaizmirstamiem piedzīvojumiem. Skolēni sagaidīja savus jau iemīļotos četrkājainos draugus un jaukos pasniedzējus. Katra nodarbība paskrēja kā īss mirklis, jo bija tik daudz interesanta, daudz zināma un nezināma. Saplānotais darbs ritēja raiti, jo mūsu skolēniem gribējās visu izzināt un izmēģināt.

Nodarbībās skolēni iepazina suņu šķirņu īpatnības, salīdzinot ar cilvēka rakstura iezīmēm. Skolēni izbaudīja kamanu suņu sportu bezsniega apstākļos, skatījās izzinošas un apmācošas filmas par dzīvnieku kopšanu, iegādāšanos un uzturēšanu.

Kopā ar kamanu suņu sporta kluba Dodkepu.lv treneriem un haskijiem, skolēni apguva kanikrosu, veselīgu dzīvesstilu, mācījās strādāt ar haskijiem un vienaudžiem komandā, devās pārgājienos, kā arī apguva braukšanu haskiju vilktās kamanās. Dabas parkā ”Daugavas loki” 5 kilometru garā pastaigā skolēni ne tikai izbaudīja labus laikapstākļus un mūsu skaisto dabu, bet arī ar saviem jaunajiem draugiem apguva kamanu suņu sporta sporta veidus un pamatprasmes,  uzlaboja savu fizisko sagatavotību skrienot un ejot pārgājienā ar haskijiem. Radošajā darbnīcā “Togo ķepas nospiedums” skolēni apguva skrāpēšanas un griešanas mākslas tehniku. Projekta ietvaros skolēni apguva tādas prasmes, kuras skolas solā mācoties nav iespējams apgūt.

Skolēni atzīst, ka bija interesanti un jautri mācīties citādi, piekrīt, ka projekts viņiem devis daudz pozitīvu emociju un mīlestības.

PALDIES biedrības “Dodkepu” komandai par sadarbību, zināšanām un pozitīvu emociju devu. Paldies ikkatram, kurš īstenoja šo projektu Naujenes pamatskolā!

Zinaīda Pauliņa, Naujenes pamatsk. direktora vietniece

Adīt, šūt un radoši darboties