Pēdējā zvana svētki Naujenes pamatskolā

Izglītība

Skan skolas zvans…

Laiks apstājies! Tik mazu brīdi vēl

Ļauj atmiņām kā kaijām pāri gadiem traukt…

Maijs. Liekas, ka pats vārds liek plašāk pasmaidīt un ilgoties pēc saules, siltuma un lielās dabas ziedēšanas. Reibinoši smaržo ceriņi, ābeles, ziedu sveces ver kastaņas, tulpes uzlikušas galvā košās cepures un dzeguze kūko katram savu laimi.

Maijs ir arī laiks, kad viena daļa skolēnu domā jau ir vasarā, bet ir klase, kurai tikai sākas visatbildīgākais posms šajā mācību gadā, jo tuvojas valsts pārbaudes darbi.  Lai iezīmētu robežu starp ikdienas skolas gaitām un eksāmenu sākumu, 14. maijā, ievērojot senu Naujenes pamatskolas tradīciju,  9. klases skolēniem notika svinīgs pasākums – Pēdējā zvana svētki.

Atmiņu un pārdomu brīdis skolas lapenē un nu jau 9. klases skolēnus skolas zālē ievada 1. klases skolēni, klases audzinātāja Zinaīda PAULIŅA  un 1. klases audzinātāja Ingrīda BLEIDELE.

 Pēdējā zvana svētkos 9. klases skolēnus uzrunāja un veiksmi eksāmenos vēlēja skolas direktors Pāvels BROVKINS, klases audzinātājas Zinaīda PAULIŅA un vecāki. Klases audzinātāja saviem skolēniem uzdāvināja laimes atslēdziņu, atgādinot, ka pašiem būs jāmeklē tās durvis, kurām derēs šī atslēdziņa.

Topošos absolventus svētkos sveica 1. klases ķipari un 8. klases skolēni, kuri arī pārbaudīja, cik labi 9. klases skolēni ir sagatavojušies eksāmeniem.  Šajā mazliet skumīgajā dienā svētku noskaņu radīja vokālais ansamblis “Ķipariņi”, 3. klases skolēni un 1.- 5.kl. koris.

Devītie savos svētkos atskatījās uz skolā pavadīto laiku, un, dāvinot visiem ziedus, sirsnīgus vārdus, teica PALDIES skolotājiem par zināšanām, tehniskajiem darbiniekiem – par viņu darbu, vecākiem – par rūpēm un mīlestību.

Pasākumā valdīja neliels satraukums, jo priekšā 9. klases noslēguma pārbaudījumi – eksāmeni. Un nedaudz skumjas, jo katram pašam jāizlemj, ko tālāk darīt, kuru ceļu iet…

Un tad – pirmklasnieku iezvanītais zvans, kas simboliski ievada eksāmenu laiku.

Vēlam mūsu 9. klases skolēniem eksāmenu laikā uzmirdzēt no jauna, visu patieso saglabāt sirdī un atmiņā! Durvis nu ir atvērtas. Ejiet, bet izejiet ar godu pa tām! Lai katram līdzās – savs sargeņģelis, savs sapņu pārdevējs un – labs ceļavējš!

Alita Kokina, Naujenes pamatskolas skolotāja

Līgo Višķos 2024