Pēc idejām, atbalsta un padomiem uz izglītības izstādi “Skola 2024”

Izglītība

23. februārī Ilūkstes Raiņa vidusskolas, Sventes vidusskolas un Špoģu vidusskolas jaunieši apmeklēja Latvijas lielāko izglītības izstādi “Skola 2024” Ķīpsalā, kur no mācībspēkiem un studentiem varēja smelties daudzpusīgu informāciju par mācību iespējām Latvijā un ārzemēs. Izstādes laikā skolēniem tika piedāvātas daudz un dažādas aktivitātes – paraugdemonstrējumi, diskusijas, konkursi, modes skates, praktiskie darbi, tikšanās ar pazīstamām personībām, neformālie forumi, iepazīšanās ar jaunākajiem ASUS klēpjdatoriem, fotografēšanās, karavīru, robežsargu, ugunsdzēsēju, policistu ekipējumu un aprīkojumu apskate un pielaikošana, kuģa simulatora un mežizstrādes simulatora izmēģināšana, lampas un USB kontaktligzdas pieslēgšana, LED lampas dimēšana, dažādu medicīnisko manipulāciju veikšana simulāciju tehnoloģijās, dalība “robotu” sacīkstēs, grāmatu izstādes apmeklēšana un iespēja piedalīties daudzās citās interesantās aktivitātēs.

Pēc brauciena skolēni dalījās savos iespaidos:

 • Man patika tas, ka bija daudz iespēju uzzināt par savu nākotnes profesiju
 • Ļoti daudz interesantu piedāvājumu
 • Patika OMEGA operatīvā dienesta darbinieku stāsti, ieroču stends un DATORIUM stends
 • Patika piedalīties konkursos un iegūt zināšanas un balviņas
 • Ļoti plaša izvēle, kur katrs sev var atrast kaut ko interesantu
 • Daudzveidīga jomu pārstāvniecība un individuāla pieeja apmeklētājiem
 • Patīkama atmosfēra, apjomīgs un daudzpusīgs piedāvājums
 • Uzzināju daudz ko jaunu, bija ļoti interesanti
 • Es sapratu, kas ir mana nākotnes profesija
 • Man patika uzzināt par tik daudzām augstskolām
 • Ieguvu noderīgu informāciju par studijām, kopmītnēm un iestājpārbaudījumiem
 • Patika, ka tuvāk varēju iepazīt operatīvo dienestu transportlīdzekļus

Paldies Augšdaugavas novada pašvaldības Centrālajai pārvaldei par nodrošināto transportu.

Augšdaugavas novada pašvaldības Centrālās pārvaldes pedagoģe karjeras konsultante Iveta Repkova

Bebrenē apskatāma izstāde "Iedvesma"