Pavasarī atsākti infrastruktūras uzlabošanas darbi novada teritorijā

AKTUĀLI

Daugavpils novada pašvaldības izpilddirektores vietnieks Aleksandrs Aizbalts preses konferencē pastāstīja, ka pēc tehniskā pārtraukuma atsākti LAD atbalstītie ceļu rekonstrukcijas darbi, kas šajā pavasarī norit Dubnā, Vabolē, Kalupē un Sventē.  Šobrīd aktīvi notiek remontdarbi ceļa posmā “Grantiņi – Vanagi” Sventes pagastā un “Dubna – Bicāni –Zeiļi  - Medupes upe“ Dubnas pagastā. 29.maijā plānots nodot ekspluatācijā 3.5 km garo ceļa posmu “Adami –Skrīveri”  Skrudalienas pagastā, kas ļaus ērti doties uz Silenes atpūtas parku.

Aprīļa beigās atsākti arī Mirnija un Lociku ciema rekonstrukcijas darbi. Mirnija ciema ielas ekspluatācijā plānots nodot 22.jūnijā - vēl ir atlikuši pēdējie ielu labiekārtošanas darbi, kā arī grāvīšu nostiprināšana un tīrīšana. Tikmēr Lociku ciemā vēl ir jāveic  lietus kanalizācijas kolektoru būvniecība un Vienības ielas 8 mājas kāpņu telpu drenāžu pieslēgšana. Lociku ciema ielas plānots ekspluatācijā nodot 10.augustā. Augustā tiks atjaunots ielu trotuāru segums, ielu apgaismojums, kā arī tiks iestādīti bērzi. Bērzi jau ir iegādāti – tie atrodas speciālos konteineros, kas ļaus tos droši iestādīt arī vasarā.

Vēlā pavasara un nelabvēlīgo klimatisko apstākļu dēļ iekavējās Laucesas ciema ūdens atdzelžošanas iekārtas nomaiņa un artēziskās akas jaunuzbūve. Artēziskā aka jau ir uzbūvēta, šobrīd tiek gaidīta iekārtu piegāde, ar cerību, ka maija beigās Laucesas ciema ūdenssaimniecība jau būs sakārtota. Šomēnes ir uzsākta arī Nīcgales ūdenssaimniecības komunikāciju pieslēgšana pie jaunuzbūvētās artēziskās akas.

Rosība rit arī novada skolās – kapitālais remonts tiek veikts Randenes pamatskolā un Vaboles vidusskolas sporta zālē. Šobrīd viss norit saskaņā ar termiņiem un iekavēšanās netiek prognozēta.

Uz žurnālistu uzdoto jautājumu par kritisko Birķineļu ceļa stāvokli, kas ved uz Medumu apvedceļu, A.Aizbalts norādīja, ka šis jautājums ir jāadresē VAS “Latvijas Valsts ceļi”, jo tas ir valsts ceļa posms.

Elza Timšāne

Izsludina pieteikšanos konkursam "Sējējs 2017"