Patriotisma stunda Nīcgales pagasta tautas bibliotēkā

AKTUĀLI

8. novembrī Nīcgales bibliotēkā uz patriotisma stundu bija ieradušies nozīmīgu Latvijas vēstures notikumu liecinieki.

Uzsākot atmiņu stundu par svarīgiem notikumiem Latvijā, bērni apskatīja pirmā valsts prezidenta Jāņa Čakstes un nīcgalieša, latviešu strēlnieka – prezidenta Čakstes sarga Klementija Saveļjeva fotogrāfijas.

Antija Vēvere (bijusī skolas direktore) pastāstīja par pirmo sievieti prezidenti – Vairu Vīķi Freibergu, kas viesojās Nīcgalē un atklāja Nīcgales pamatskolu.

Ērika Kukle (bijusī ciema padomes priekšsēdētāja)  pastāstīja par to, kā nīcgalieši kopā ar visu latviešu tautu tik ļoti gribēja savas valsts neatkarību un virs Nīcgales pirmo reizi pacēla sarkanbaltsarkano karogu.

Staņislavs Ružāns (novadpētnieks un grāmatu autors) parādīja paša rakstīto grāmatu par Nīcgali un atklāja, ka viņam visspilgtākās aizvien ir bērnības atmiņas un vectēva stāsti par senajiem laikiem un aicināja bērnus iztaujāt vectētiņus un vecmāmiņas par viņu dzīvi.

Līde Vanaga (aizvien kora dziedātāja un dziesmu svētku dalībniece) stāstīja mīlestību uz dziesmu, parādīja dziesmu svētku grāmatu, ko saņēmusi šovasar kā dāvanu no Latvijas valsts.

Tad visi vienojās dziesmās “Pūt vējiņi”, “Šeit ir Latvija” un “Es dziedāšu par tevi tēvu zeme”.

Bērnudārza audzēkņi uzstājās ar deklamāciju un dziesmu. Pasākums noritēja ļoti sirsnīgi un ieguvēji bija kā mazie, tā pieaugušie nīcgalieši.

Informāciju sagatavojusi:
Ruta Bogdanova, bibliotēkas vadītāja

Par Daugavpils novada domes priekšsēdētāju ievēlēts Arvīds Kucins. Domes sastāvā trīs jauni deputāti