Patriotiskā nedēļa Laucesas pamatskolā

Izglītība

Skaista mana tēvu zeme
Par visām zemītēm:
Plaši lauki, zaļi meži,
Zil(i)s jūras ūdentiņš.
(Latviešu tautasdziesma)

Novembris ir latviskās pašapziņas un patriotisma apzināšanās mēnesis. Laucesas pamatskolā Patriotiskās nedēļas ietvaros norisinājās dažādi pasākumi.  Skolēni ar lielu aizrautību un degsmi piedalījās interesantajās aktivitātēs.

Lāčplēša dienai veltītā pasākumā norisinājās sporta nodarbības, kuras organizēja un vadīja sporta skolotājs Aleksandrs Puzirevskis. Skolas sporta zālē  c. Silenē 1. 6. klases skolēni vairoja savu "Lāčplēša spēku", piedaloties  dažādu vingrojumu izpildē.  

Mārtiņdienas tirgū varēja nopirkt dažādus gardumus. Negaidīti liela atsaucība bija no skolēniem un viņu ģimenēm, izgatavojot dažādus našķus.          

Vēstures skolotāja  Jeļena Parfena  vadīja  erudītu konkursu “Mana Dzimtene Latvija”. Skolēni uzzināja daudz interesantu faktu par Latviju, tās vēsturi, ievērojamākajām vietām, cilvēkiem, objektiem, dabu.

Patriotiskā nedēļa noslēdzās ar svētku koncertu pagasta mērogā. Skolēni deklamēja dzejoļus, dejoja, dziedāja dziesmas, spēlēja vijoli un pūšamos instrumentus. Vijolspēli vada Naujenes Mūzikas un mākslas skolas skolotāja Svetlana Blaževiča.

Paldies visiem par aktīvo darbošanos patriotiskās nedēļas laikā!

Skolotāja Marija Petrovska

Tika atklāta neirografikas izstāde “Neironu spēles un cerību stari”