Pateicās sportistiem par augstajiem sasniegumiem

AKTUĀLI

Ziemassvētku priekšvakarā Augšdaugavas novada sportisti tika sumināti par viņu sasniegumiem dažāda mēroga sacensībās. Pasniedzot sportistiem pateicības rakstus un nelielas piemiņas veltes, Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins un viņa pirmais vietnieks Aivars Rasčevskis pateicās sportistiem, ka viņi spējuši rast sevī spēkus un iedvesmu tiekties uz augstiem mērķiem arī šajā sarežģītajā laikā, kad pandēmijas dēļ ir ierobežotas iespējas gan trenēties, gan piedalīties sacensībās.

Aizvadītajā gadā novada sportistiem izdevies gūt lielus panākumus ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskā mērogā. Pašvaldības pateicību saņēma vieglatlētikas treneri Jana un Dmitrijs Hadakovi, kuru audzēkņi gūst izcilus sasniegumus Eiropas un Baltijas valstu čempionātos vieglatlētikā. Viena no viņu audzēknēm Ksenija Kozlova izcīnījusi 2. vietu Baltijas valstu U16 vieglatlētikas čempionātā, savukārt Edvīns Hadakovs izcīnījis 3. vietu Eiropas komandu čempionātā vieglatlētikā.

Trenere Jana atzīst, ka Covid dēļ gads bijis smags, jo bija grūtības nodrošināt treniņus, tāpēc nav izdevies īstenot arī visus uzstādītos mērķus. Tomēr galvenais uzdevums ir izpildīts – viens no labākajiem audzēkņiem Edvīns ir izpildījis normatīvus dalībai junioru un Eiropas čempionātā, savukārt līdz pasaules čempionātam viņam pietrūcis pavisam nedaudz. Trenere uzsver, ka Edvīns startēja pieaugušo izlases sastāvā un bija ne tikai labākais junioru vidū, bet arī vecāku vieglatlētu vidū, tāpēc tika paņemts startēt Eiropas komandu čempionātā, kur izpildīja Eiropas normatīvu un ieguva 3. vietu. Jana Hadakova uzskata, ka visi ieplānotie uzdevumi attiecībā uz Edvīnu īstenoti uz kādiem 80%.

Pats Edvīns Hadakovs uzskata, ka viņš varētu startēt daudz labak, taču šoreiz viņam traucējis stress un pieredzes trūkums, jo Eiropas čempionāts viņam bijušas pirmās šāda mēroga sacensības. Nākamgad Kolumbijā norisināsies Pasaules čempionāts vieglatlētikā junioriem, kurā Edvīns plāno startēt un parādīt visu savu potenciālu. Taču sākumā ir nepieciešams kvalificēties, tāpēc sportists un treneri cer, ka Covid dēļ neapstāsies treniņu process, no kura ir atkarīgas sportista tālākās gaitas.

Šajā sezonā lielus panākumus guvis arī sportists Sandris Šedis, kurš izcīnījis 2. vietu Pasaules čempionātā un 1. vietu Eiropas čempionātā armvrestlingā. “Uz Eiropu braucu ar tādu noskaņojumu, ka jātiek vismaz trijniekā. Sanāca tā, ka daudzi Krievijas sportisti neatbrauca uz Eiropu, jo pēc trim nedēļām bija Pasaules čempionāts un viņi vairāk gatavojās tam. Varbūt tāpēc Eiropas čempionātā sanāca mazāka konkurence, taču bija diezgan spēcīgi sportisti no Ukrainas, Horvātijas un Bulgārijas. Izdevās viņus uzvarēt. Pasaules čempionātā jau bija Krievijas sportisti, bija arī no Kazahstānas, Uzbekistānas un Brazīlijas. Sanāca krieviem šoreiz tomēr piekāpties, bet nekas, nākamreiz man izdosies,” teic sportists. Sandris kaļ plānus nākamgad piedalīties Eiropas un Pasaules čempionātos, kā arī dažādos starptautiskos turnīros, piemēram, jau šoziem tie notiks Anglijā un Turcijā.

Veiksmīga aizvadītā sezona bijusi atlētei Ludmilai Ivanovai, kura izcīnīja 1. vietu Pasaules čempionātā svarbumbu celšanā. Šie panākumi nebūtu iespējami bez viņa trenera Ivana Gaļaša ieguldītā darba. Pirms tam Ludmila startēja Latvijas čempionātā, kur uzstādīja Latvijas rekordu un iekļuva Latvijas izlasē dalībai Pasaules čempionātā.

“Bija tiešām ļoti grūti, jo ir pandēmijas laiks un ļoti daudz kas nesanāk tā, ka gribētos, piemēram, trenēties tik daudz, cik vēlos, vai atrast vietu, kur trenēties. Pati divas reizes sēdēju karantīnā. Tomēr, lai arī ar grūtībām, bet viss sanāca,” atzīst atlēte. Gatavojoties sacensībām, Ludmila vienmēr izpēta iepriekšēja gada čempionāta rezultātus. “Man bija sajūta, ka es braucu uzvarēt. Es skatījos uz labākajiem rezultātiem un sapratu, ka es to varu, jo es to jau izdarīju Latvijas čempionātā, man bija ļoti viegli uz sirds, jo biju pārliecināta, ka cīnīšos par uzvaru.”

Ludmilas personiskais rekords treniņos ir 82 pacelšanas reizes, Latvijas čempionātā - 80 reizes, bet pasaules čempionātā - 78 reizes, kas ļāva kāpt uz uzvaras pjedestāla. “Tur bija ļoti karsti, arī stress deva stimulu pastāvēt mazliet ilgāk. Jo es ļoti baidījos par tehniku. Es redzēju, ka pasaules čempionātā viss ļoti tehniski strādā, ir jāfiksē ļoti labi savs svars. Un es to darīju, cik vien labi vien iespējams, tāpēc sanāca nedaudz mazāk, bet ar savu rezultātu kopumā es esmu ļoti apmierināta,” teic sportiste.

Ludmila atzīst, ka vēlas tikt profesionāļos, kas ceļ 24 kg svaru bumbas katrā rokā garajā ciklā ar divām rokām. “Tas nozīmē 48 kg, kas ir 80% no mana svara un tas ir ļoti liels un pamatīgs darbs.” Atlēte vēlas pierādīt, ka ne tikai citās valstīs, bet arī Latvijā ir spēcīgas sportistes, tostarp Augšdaugavas novadā. Tuvākajā nākotnē viņa sapņo tikt pie sporta meistares titula un tad plāno pamest lielo sportu, lai izveidotu ģimeni.

Pašvaldības pateicību saņēma arī novada zemnieku saimniecība “Jasmīni-1”, kas sniegusi finansiālu atbalstu novada volejbola komandai “Augšdaugava”.

Medaļas un kausus par aizvadītajā sezona gūtajām uzvarām saņēma futbola komandas “Kalupe/Augšdaugavas novads” sportisti un treneris Aleksandrs Vabiščevičs. Šosezon komanda izcīnījusi 1. vietu Latvijas futbola federācijas čempionāta 3. līgā un iekļuvusi čempionāta 2. līgā.

Pasniedzot apbalvojumus, pašvaldības vadība vēlēja sportistiem stipru veselību, optimismu un jaunas uzvaras arī nākamajā sezonā.

Teksts, foto: Inese Minova

Bijušo veikala ēku Līksnā pielāgo kultūras funkciju vajadzībām