Pasniegtas Gada balvas sportā

AKTUĀLI

17. janvārī Daugavpils novada Kultūras centrā “Vārpa” tika pasniegti pasākuma “Gada balva sportā 2019” apbalvojumi. Kopumā balvas pasniedza 12 nominācijās. Atklājot pasākumu, Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins atzīmēja: “Gada balvā sportā” tiek godināti tie, kam sports ir asinīs un kam tas jau ir kļuvis par dzīvesveidu: ”Tas, ko jūs darāt – liels gods mūsu novadam, ka jūs nesat mūsu novada vārdu tālu aiz novada robežām. Liels paldies jums, ka jūs veltāt tik daudz laika lietām, kas nav tik vienkāršas.”

Gada laikā Daugavpils novadā norisinājās 14 novada čempionāti, 6 Latvijas otrās futbola līgas spēles, 8 Nacionālās volejbola līgas spēles, 12 LBL 3 līgas čempionāta spēles, kopā veidojot 40 sporta aktivitātes. Novada sportisti piedalījās 70 izbraukuma spēlēs un sacensībās. Daugavpils novadā dažādos sporta veidos nodarbojas 320 sportisti. Novadā strādā 15 treneri un 20 tiesneši.

Nominācijā ”Novada Gada sportists veterāns/ne” uzvarētājs ir Jurijs Kopasovs, kurš ir Pasaules čempions svarbumbu celšanā un divkārtējais Eiropas čempions airēšanā.
Nominācijas ”Novada Gada skola sportā” balva aizceļoja uz Sventes vidusskolu.
”Novada Gada sportists neolimpiskajos sporta veidos” balvu saņēma Maksims Škabrovs, kurš nodarbojas ar svarbumbu celšanu. Maksims ir absolūtais čempions junioros (svara kategorija – 68 kg). 2019. gada Latvijas čempions divcīņā un raušanā, 1. vieta Latvijas čempionātā garajā ciklā un Latvijas profesionālo vidusskolu čempionātā.
Nominācijā ”Novada Gada sportiste neolimpiskajos sporta veidos” balvu saņēma Anastasija Želtkova, kura nodarbojas ar svarbumbu celšanu. Anastasija ir absolūtā čempione junioru un sieviešu vidū 2019. gadā (svara kategorija – 63 kg).

Nominācijā ”Novada Gada treneris neolimpiskajos sporta veidos” uzvarētājs ir Ivans Gaļašs. Trenera audzēkņi 2019. gadā ir ieguvuši zelta medaļas  Latvijas čempionātā un Latvijas kausa izcīņas posmos.
Par ”Novada Gada sporta spēļu komandu” kļuva FK Kalupe/Daugavpils novada komanda, kuras treneris ir Aleksandrs Vabisčevičs.

Balvu ”Novada Gada treneris/trenere”, kā arī ”Gada ieguldījums sportā” saņēma Dmitrijs un Jana Hadakovi. Lielākais panākums treneriem 2019. gadā bija Edvīna Hadakova uzvara un Olgas Ignatjevas trešā vieta Pasaules skolu vieglatlētikas čempionātā trīssoļlēkšanas disciplīnā. Lai tiktu iekļauti Latvijas izlases sastāvā lielākajam jaunatnes sporta notikumam Eiropā – Eiropas Jaunatnes olimpiādei, Edvīnam un Olgai bija jāizpilda ļoti augsti normatīvi. 2019. gadā treneru nodarbību grupu audzēkņi dažāda līmeņa sacensībās Latvijas izlases formas tērpos piedalījās 9 reizes, izcīnot 5 medaļas Latvijas Jaunatnes olimpiādē, no kurām 1 bija zelta. Tāpat dažāda vecuma grupu Latvijas čempionātos tika izcīnītas kopumā 22 medaļas, no kurām 8 bija zelta. Treneru izcilais darbs un panākumi 2019. gadā tika pamanīti Latvijas mērogā, kā rezultātā, gada nogalē, Jana un Dmitrijs Hadakovi saņēma Latvijas Jaunatnes sporta fonda balvu nominācijā ”Labākais treneris”.

Par ”Novada Gada uzlecošo zvaigzni” tika nominēts un apbalvots Edvīns Hadakovs. Pasaules skolēnu čempionātā viņš izcīnīja 1. vietu trīssoļlēkšanā. Tāpat Edvīns ir vairākkārtējs Latvijas un Baltijas čempions trīssoļlēkšanā.

Balvu nominācijās ”Novada  Gada sportists / sportiste” saņēma Dmitrijs Jefimovs, kurš ir Latvijas U-23 čempionāta vieglatlētikā čempions 100m skrējienā, kā arī Diāna Nedvedje, kura ir Latvijas čempionātu trīskārtējā sudraba medaļu ieguvēja 3000m un 3000m kavēkļu skrējienos.
Par ”Novada Gada labāko pagasta pārvaldi sportā” tika atzīta Kalupes pagasta pārvalde, kas 2019. gada Daugavpils novada spartakiādē izcīnīja 1. vietu futbolā, 2. vietu telpu futbolā, vieglatlētikā, pagastu ziemas sporta spēlēs un volejbolā, 3. vietu florbolā, dambretē, pludmales volejbolā, strītbolā, galda tenisā un basketbolā.
Specbalvu par ieguldījumu Tautas sporta attīstībā Daugavpils novadā saņēma Aleksandrs Vabisčevičs.

Par uzstāšanos pasākumā izsakām pateicību Višķu pagasta vokālajam ansamblim ”Anima Corde”, kā arī Daugavpils Teātra dejotājiem!
Teksts: Dainis Bitiņš

Komiteju sēdes