Pasniedza pašvaldības balvas sportā

AKTUĀLI

20. janvārī Augšdaugavas novada kultūras centrā "Vārpa" norisinājās pasākums “Gada balva sportā 2022”. Tajā tika pasniegtas balvas dažādās nominācijās sporta jomā. Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, atklājot pasākumu atzīmēja, ka novads var lepoties ar savu sportistu panākumiem: “Jūs esat nesuši mūsu novada vārdu jau daudzos gados un paaudzēs. Pateicība arī treneriem, ka viņi bija spējuši pareizi jūs uzrunāt, lai sportisti sasniegtu šos rezultātus. Sasniegt rezultātu tā ir viena medaļas puse, bet otra medaļas puse ir spēja izdarīt visu nepieciešamo, lai šo rezultātu noturēt. Mums vienmēr būs patīkami dzirdēt par Augšdaugavas novada sportistu panākumiem dažādās disciplīnās!”

Apbalvojumus dažādās nominācijās pasniedza Augšdaugavas novada vadība - pašvaldības domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Aivars Rasčevskis, priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts, bijusī novada pašvaldības izpilddirektore Vanda Kezika, pašvaldības izpilddirektors Pēteris Dzalbe, kā arī vietniece Ināra Natarova, deputāts Jānis Belkovskis un domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins. 

Nomināciju uzvarētāji

“Novada gada sportists seniors/seniore”:

 • Daina Amosova, Augšdaugavas novads. Vieglatlētika. LSVS sporta spēļu un Latvijas čempionāta veterāniem uzvarētāja lodes grūšanā un diska mešanā, Baltijas valstu čempionātā 2. vieta lodes grūšanā un diska mešanā un 3. vieta vesera mešanā.

“Novada Gada senioru sporta spēļu komanda”

 • Novada basketbola K 40+ vīriešu komanda, treneris S. Komļevs. Latvijas Maxibasket līgas 2022. gada regulārajā čempionātā izcīnīta 1. vieta.

“Novada Gada labākā pilsētas vai pagasta pārvalde sportā”

 • 6. vieta - Skrudalienas pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja Betija Ivanova, pagasta sporta dzīves organizators Ināra Lapkovska. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē pagasts izcīnīja 1. vietu pašvaldības iedzīvotāju vasaras sporta spēlēs, 2. vietu futbolā, volejbolā un galda tenisā, 3. vietu Rudens krosā.
 • 5. vieta - Sventes pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja Brigita Vasiļevska, pagasta sporta dzīves organizators Jevgēnijs Gridasovs. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē pagasts izcīnīja 1. vietu pašvaldības darbinieku sporta spēlēs un vieglatlētikā, 2. vietu rudens krosā.
 • 4. vieta - Višķu pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Proms, pagasta sporta darba organizators Edgars Vilcāns. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē pagasts izcīnīja 2. vietu pašvaldības darbinieku sporta spēlēs, 3. vietu galda tenisā un basketbolā.
 • 3.vieta - Vaboles pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja Aina Pabērza, pagasta sporta darba organizators Jānis Plešavnieks. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē pagasts izcīnīja 1. vietu florbolā, galda tenisā un rudens krosā, 2. vietu pludmales volejbolā, 3. vietu novusā un strītbolā.
 • 2. vieta - Naujenes pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne, pagasta sporta darba organizators Sandris Šedis. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē izcīnīja 1. vietu basketbolā un novusā, 2. vietu florbolā, strītbolā un futbolā, 3. vietu pašvaldības iedzīvotāju vasaras sporta spēlēs un telpu futbolā.
 • 1. vieta - Kalupes pagasta pārvalde. Pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Ūbele, pagasta sporta darba organizators Aleksandrs Vabisčevičs. 2022. gada Augšdaugavas novada spartakiādē izcīnīja 1. vietu telpu futbolā, futbolā un strītbolā, 2. vietu pašvaldības iedzīvotāju vasaras sporta spēlēs un basketbolā, 3. vietu volejbolā.

“Novada gada sportists neolimpiskajos sporta veidos”

 • Sandris Šedis, armvrestlings Naujenes pagasts. Eiropas un Pasaules čempions.

“Novada gada sportiste neolimpiskajos sporta veidos”

 • Diāna Bulaša, svarbumbu celšana, Naujenes pagasts. Latvijas Republikas svarbumbu celšanas absolūtā čempione svara kategorijā 68+ kg. Eiropas atklātajā čempionātā 1. vieta vingrinājumā “Grūšana” ar divām 16 kg smagām svarbumbām. Latvijas Republikas svarbumbu celšanas rekordiste Juniorēs.

“Novada Gada sporta pasākums”

 • Motokross Sēlijas Kauss 2022, organizators biedrība Moto Ilūkste, valdes priekšsēdētājs Vitālijs Kurmis.

“Novada Gada sporta spēļu vīriešu komanda”

 • Volejbola komanda Augšdaugava, treneris Edgars Savickis. Optibet Latvijas čempionāta volejbolā Nacionālajā līgā izcīnīta 2. vieta.

“Novada Gada sporta spēļu sieviešu komanda”

 • Novada basketbola D 30+ sieviešu komanda, treneris Sergejs Komļevs. Latvijas Maxibasket līgas 2022. gada čempionātā izcīnīta 1. vieta.

“Novada Gada treneris komandu sporta veidos”

 • Edgars Savickis, volejbols, Augšdaugavas novads. Edgara trenētā novada volejbola komanda Augšdaugava Optibet Latvijas čempionāta volejbolā Nacionālajā līgā izcīnīja 2. vietu.

“Novada Gada treneris individuālajos sporta veidos”

 • Dimitrijs Hadakovs, vieglatlētika, Augšdaugavas novads. 2022. gada trenera Dmitrija Hadakova audzēkņu labākie rezultāti:

Edvīns Hadakovs, Latvijas čempionātā telpās U - 20, 1. vieta tāllēkšanā, 1. v. trīssoļlēkšanā, 2. v. 60 m skrējienā. Latvijas čempionātā U - 20, 1. vieta tāllēkšanā, 1. vieta trīssoļlēkšanā. E. Hadakovs pārstāvēja Latvijas izlasi Baltijas komandu čempionātā U - 20 telpās un ieguva 1. vietu tāllēkšanā, 1. vietu trīssoļlēkšanā. 2022. gada garumā izpildīta meistarkandidātu sporta klase trīssoļlēkšanā.

Adriana Kandu, Latvijas čempionātā U - 20, 2. vieta vesera mešanā. LVS kausā, 3. vieta diska mešanā. 2022.gadā garumā izpildīta 1. sporta klase vesera mešanā.

Ksenija Kozlova, Latvijas čempionātā U - 16 1. vieta 300m/barjerskējienā. K. Kozlova pārstāvēja Latvijas izlasi Baltijas komandu čempionātā U - 16, un ieguva 3. vietu 300m/barjerskējienā. Latvijas čempionātā telpās U - 16 2. vieta 4x200m stafetes skrējienā. LVS kausa U - 16 3. vieta 300m/barjerskējienā. 2022. gada garumā izpildīta 1. sporta klase 300m/barjerskējienā.

“Novada Gada uzlecošā zvaigzne jaunietis”

 • Vitālijs Radzevičs, peldēšana, Ilūkste. Latvijas jauniešu čempionātā - 1.vieta 100 m uz muguras un 3. vieta 100 m brīvajā stilā. Latvijas Jauniešu un Junioru čempionātā - 1. vieta 200 m brīvajā stilā un 3. vieta 50 m uz muguras.  

“Novada Gada uzlecošā zvaigzne jauniete”

 • Ksenija Kozlova, vieglatlētika, Augšdaugavas novads. Latvijas čempionātā U - 16, 1. vieta 300 m/barjerskējienā. K. Kozlova pārstāvēja Latvijas izlasi Baltijas komandu čempionātā U - 16 un ieguva 3. vietu 300 m/barjerskējienā. Latvijas čempionātā telpās U - 16, 2. vieta 4x200 m stafetes skrējienā. LVS kausa U - 16, 3. vieta 300 m/barjerskējienā. 2022. gada garumā izpildīta 1. sporta klase 300 m/barjerskējienā.

”Novada Gada sportists”

 • Edvīns Hadakovs, vieglatlētika, Augšdaugavas novads. Latvijas čempionātā telpās U - 20, 1. vieta tāllēkšanā, 1. vieta trīssoļlēkšanā, 2. vieta 60 m skrējienā. Latvijas čempionātā U - 20, 1. vieta tāllēkšanā, 1. vieta trīssoļlēkšanā. Pārstāvēja Latvijas izlasi Baltijas komandu čempionātā U - 20 telpās un ieguva 1. vietu tāllēkšanā un 1. vietu trīssoļlēkšanā. 2022. gada garumā izpildīta meistarkandidātu sporta klase trīssoļlēkšanā.

“Novada Gada sportiste”

 • Adriana Kandu, vieglatlētika, Dubnas pagasts. Latvijas čempionātā U - 20 2. vieta vesera mešanā. LVS kausā 3. vieta diska mešanā. 2022. gada garumā izpildīta 1. sporta klase vesera mešanā.

Pateicības Augšdaugavas novada čempionātu galvenajiem tiesnešiem:

Basketbols – Sergejs Komļevs, Volejbols – Māris Vansevičs, Florbols – Edgars Teivāns, Futbols – Ivars Caune, Vieglatlētika – Dmitrijs Hadakovs, Pludmales volejbols – Elmārs Rudovičs, Novuss – Aleksandrs Rakovskis.

Balva par ilggadēju sadarbību un novada basketbola komandu atbalstīšanu:

 • Biedrības “Grozs” valdes priekšsēdētājam Sergejam Pavlovam.

Pateicības sponsoriem:

 • Z/S “Jasmīni 1” īpašniekam Aldim Rokjānam;
 • Privātuzņēmējam Alvilam Šaripovam;
 • SIA “Goodman Group” Ruslanam Aizbaltam;
 • SIA “SELL” Ērikam Beinarovičam;
 • SIA “BORG” Aleksandram Skorodihinam;
 • SIA “PRINT PLUS”.

Pasākumā uzstājās vokālais ansamblis “Stage On”, baleta deju studija “Antre” un breika deju studija “Factory Kingz”.

Teksts, foto: Dainis Bitiņš

Dvietes palienē notika Attīstības komitejas sēde