Pašmāju uzņēmēji attīsta kubulu ražošanu

Pagastu un pilsētu ziņas

Abi brāļi bija devušies uz Lielbritāniju piepelnīties, bet vēlāk nolēma atgriezties Latvijā. Pēc atgriešanās dzimtenē Ziemassvētku vakarā radās doma par uzņēmējdarbības uzsākšanu. Tobrīd viņi kopā ar savu draugu saredzēja perspektīvas kubulu ražošanā, jo pieprasījums bija diezgan liels, bet to konstruēšana nav pārāk sarežģīta.

“Uzsākām ražošanu Vaboles pagastā, bet ar laiku pārcēlāmies, jo bija nepieciešamība pēc lielākām telpām. Ar laiku vēlamies izveidot ražotni arī Augšdaugavas novadā, lai palielinātu apgrozījumu, un radīt darba vietas saviem novadniekiem,” skaidro uzņēmējs Jānis Plešavnieks.

Līdz šim galvenais produkts bija tieši kubuls un tā papildaprīkojums – trepes, plauktiņi, termovāks, viss, ko var izmantot klāt pie kubula. Ar laiku jaunie uzņēmēji dažādoja produkciju. Interesentiem tiek piedāvātas pirtiņas, gan ovālās, gan mucveida, karkasa pirtiņas, dušas un pat suņubūdas. Tāpat tiek piedāvātas dārza mēbeles.

J. Plešavnieks: “Varam uztaisīt jebko no koka, tikai nepieciešama jūsu ideja, un tad varēsim to realizēt. Varam izveidot 3D vizualizāciju. Nāciet ar savu ideju, un projekts būs gatavs!”

Populārākais produkts, ko pārdod, ir kubuls. Tas var būt ar masāžu un bez. Uzņēmums darbojas visā Latvijas teritorijā, piemēram, nesen dažāda veida produkcija tika piegādāta uz Ventspili un Liepāju. Visvairāk klientu ir no Latgales un Rīgas apriņķa. Ir bijuši daži pasūtījumi arī uz ārzemēm, bet patlaban notiek pārrunas ar ārzemju kolēģiem no Norvēģijas un Vācijas par iespējamajām piegādēm.

Kā stāsta Jānis, uzņēmumā pēc iespējas cenšas izmantot termokoku, jo šādā gadījumā produkts sanāk kvalitatīvāks un ilgmūžīgāks:“Mēs esam neliels uzņēmums, bet prioritāte tiek atdota kvalitātei. Termokoka izmantošana garantē produkta ilgmūžību, un nav jāuztraucas par produkta izturību. Katram kubulam mēs pieejam  individuāli, testējam. Esam atsaucīgi ikviena klienta vēlmēm.”

Nākotnē uzņēmums plāno attīstīties un dažādot produkcijas klāstu, izveidojot izstādi – veikalu, kur varētu visu apskatīt.

Mairis Kuriga, atrādot pirti: “Mēs viņu saucam par “kuģi divi vienā”. Tā ir pirts ar kubulu. Pirts telpa tiek kurināta ar malkas krāsni iekšā un boileri. Aiz panorāmas stikla jau atrodas kubuls. Iekāpjot kubulā, būs pieejamas masāžas sistēmas. Cits stikla šķiedras kubuls ir ar termokoka apdares dēlīšiem. Iekšpusē ir hidromasāža ar regulatoru, septiņas LED apgaismojuma funkcijas. Krāsns izgatavota no nerūsējošā tērauda, papildus paredzēts termovāks. Konkrēti šajā modelī nav uzstādīta, bet pasūtījumam ir pieejama arī 12 sprauslu gaisa masāžas sistēma.”

Krāsniņas galvenokārt ir divu veidu – ārējās un integrētās. Katrai krāsniņai ir trīs metāla markas – lētākā, vidējā un ar augstāko kvalitāti. Augstvērtīgākajās krāsniņās drīkst lietot mazgāšanas līdzekļus, hloru, putas u.c.

Produkcijai ir divu gadu garantija, bet uz termokoku - piecu gadu garantija. Katram klientam ir iespēja izvēlēties krāsu – kādu no vairāk nekā 20 toņiem. Krāsu paraugus var apskatīt uz vietas.

Sešos novada pagastos izsludināta ārkārtējā situācija egļu astoņzobu mizgrauža ierobežošanai