Pašlaik ir vakcinēti 85% novada izglītības iestāžu darbinieku

AKTUĀLI

Saskaņā ar MK 9.oktobra rīkojuma Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.3 punktu no 15.novembra izglītības nozarē strādājošie darbu klātienē varēs turpināt tikai ar sadarbspējīgu Covid-19 pārslimošanas vai vakcinēšanās sertifikātu.

Uz 1. novembri visa valstī ir vakcinējušies 87% skolu pedagogi, bet kopumā sertifikāts ir 89% personāla.

Augšdaugavas novada izglītības iestādēs strādā 807 darbinieki, no kuriem vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts ir 688 jeb 85%, savukārt 91 darbinieks ir uzsācis vakcināciju.

No 429 pedagogiem vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts ir 380 jeb 89% skolotāju, bet uzsākuši vakcināciju 38 pedagogi.

Nīcgales PI “Pīlādzis”, Laucesas pamatskolā, Naujenes pamatskolā, Ilūkstes Raiņa vidusskolā, Ilūkstes BJC un Daugavpils novada sporta skolā vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts ir 100% visiem darbiniekiem.

No 30 skolēnu pārvadājumos iesaistītajiem 30 autovadītājiem sertifikāts ir 25, bet 4 ir uzsākuši vakcināciju, savukārt visiem 8 pavadoņiem, ir vakcinācijas sertifikāts.

No vakcinācijas ir atteikušies 10 pedagogi (2,3% no visiem pedagogiem): 2 latviešu val. skolotāji, 1 angļu  val. skolotājs, 2 ķīmijas skolotāji, 1mūzikas skolotājs, 1bioloģijas, dabaszinību skolotājs, 1 mājturības skolotājs, 1 ģeogrāfijas skolotājs un 1 vizuālās mākslas skolotājs.

Augšdaugavas novada izglītības pārvaldes vadītāja Janita Zarakovska atzīst, ka dažu vietā jau atrasti citi pedagogi, kas sāks strādāt skolā, bet dažu skolotāju pienākumi tiks pārdalīti esošo skolas pedagogu vidū, tāpēc mācību process necietīs.

Sākas balstvakcinācija iedzīvotājiem 50+ ar hroniskajām slimībām