Pasaules talkas ietvaros varēs piedalīties koku stādīšanā

AKTUĀLI

Kustība Lielā Talka ar šodienu ieskandina mēnesi pirms World Cleanup Day (WDC) jeb Pasaules talkas norises un aicina Latvijas iedzīvotājus jau laicīgi sākt plānot talkas pasākumus. Kā ik gadu, arī šogad, kamēr visa pasaule talkos, Latvijā kopējā kustībā piedalīsies ar koku stādīšanu. Tradicionāli, paveicot Vislatvijas vides un dabas sakopšanas darbus pavasara Lielajā talkā, rudenī uzsvars tiek likts uz apzaļumošanas darbiem un Laimes koku stādīšanas akcijas norisi, šādā veidā veicinot pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanu un virzoties uz mūsu kopīgā mērķa sasniegšanu – lai Latvija kļūtu par zaļāko valsti pasaulē.

Pasaules talka Latvijā tiek rīkota ceturto reizi un Lielā Talka aicina ikvienu iesaistīties talkas aktivitātes. Visa pasaule 18. septembrī vienosies akcijā, lai mūsu visu kopīgo dzīves telpu padarītu tīrāku un zaļāku. Mēs, Latvijā, Pasaules talku šogad atzīmēsim gan ar sakopšanas darbiem ar jau iemīlēto koku sēšanas un stādīšanas akciju “Laimes koki”, lai katra tās laikā iesētā sēkla vai iestādītais koks kļūtu par mūsu kopīgu ieguldījumu Latvijas un pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Ikviens var pieteikt savu koku stādīšanas vietu Lielās Talkas mājaslapā izvietotajā kartē: talkas.lv/laimes-koki. Akcijas “Laimes koki” mērķis ir:

  • Veidot bērnos un jauniešos atbildības sajūtu par dabas saglabāšanu – veidot dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu;
  • Stiprināt Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu;
  • Veicināt aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā.

Lai iestādītu koku, tā stādīšanas vietu ir nepieciešams atzīmēt speciālajā kartē.

Ja plānojat stādīt kokus savā privātajā teritorijā, tad saskaņošana nav nepieciešama, ja vēlaties stādīt kokus pašvaldības vai jebkurā publiskā teritorijā, Jums jāsazinās ar konkrētās pašvaldības koordinatoru. Augšdaugavas novadā tā ir Jolanta Bāra (tālr.: 264 65 530; e - pasts: jolanta.bara@dnd.lv). 

Vairāk par Lielo Talku: talkas.lv, seko līdzi jaunumiem arī Facebook un Instagram sociālajos tīklos. Vairāk par World Cleanup Day: www.worldcleanupday.org, kā arī sociālajos tīklos.

Tiesībsargs izsludina tradicionālo konkursu “Gada balva cilvēku ar invaliditāti atbalstam”