Par Nacionālās līgas uzvarētājiem kļūst “Augšdaugavas” volejbolisti

AKTUĀLI

“Optibet” Latvijas čempionāta vīriešiem (Nacionālās līgas sacensību) finālā 23. martā Daugavpils Olimpiskajā centrā “Augšdaugava” četros setos pieveica “Jēkabpils juniori”/JSS volejbolistus, bet trešo vietu izcīnīja eksčempioni VK “Ventspils” volejbolisti.

“Augšdaugava” pieveica “Jēkabpils juniori”/JSS volejbolistus ar 3-1 (20:25, 27:25, 25:17, 25:21). Uzvaras punktu uzbrukumā guva Konstantīns Marčenko.

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais ar 25 punktiem bija Sandis Vilcāns, 15 punktus guva Armands Rokjāns, 14 – Marčenko un 10 – Ņikita Dimitrijevs. Jēkabpils komandā Leo Aleksandrs Štolcs guva 21 punktu, Kristers Landzāns – 16 punktus, Kārlis Jaundžeikars – 12 un Leo Catlakšs – 10 punktus, četrreiz izceļoties blokā.

“Domāju, ka bijām nedaudz pieredzējušāki par pretiniekiem, kā arī spēlējām mājās, savu skatītāju priekšā. Tas mūs dzina uz priekšu. Pēc pirmā seta nenokārām galvas un cīnījāmies līdz beigām,” pēc uzvaras finālā teica par mača labāko spēlētāju atzītais Armands Rokjāns. “Jau trešo sezonu spēlēju šīs komandas rindās. Divās iepriekšējās abus finālus piecos setos zaudējām, un šogad negribējām to pieļaut. Komandā viens otru atbalsta, viens otru var aizvietot, visi ir gatavi spēlēt, un ar to arī esam spēcīgi.”

“Es neteiktu, ka biju labākais,” par piešķirto atzinību pieticīgi saka Armands. “Mēs visi darījām savu darbiņu. Varbūt man vairāk paveicās, varbūt man vairāk iedeva iespēju sevi pierādīt, bet malači ir visa komanda.”

Spēlē par trešo vietu eksčempioni VK “Ventspils” volejbolisti ar 3-1 (21:25, 25:20, 25:17, 26:24) pieveica “Vecumniekus”, trešo reizi uzvarot šīs sezonas trijās savstarpējās spēlēs. Ceturtajā setā Vecumnieku volejbolisti pēc Dāvja Alkšbirzes uzbrukuma bija vadībā ar 20:14, taču zaudēja.

Uzvarētājiem Gatis Garklāvs guva 23 punktus, 8 punktus guva Askolds Jāvalds, četrus punktus sakrādams blokā un trīs – no serves līnijas, bet 14 punktus guva Kristaps Šepte, četrus no tiem sakrājot blokā. Vecumnieku komandā, kura sezonas beigas aizvadīja bez viena no saviem līderiem Aivja Āboliņa, Alkšbirze guva 17 punktus, četrus sakrājot blokā, bet Rolands Plēsnieks guva 15 punktus.

Pusfinālā “Jēkabpils juniori”/JSS sērijā ar 2-0 pieveica “Vecumniekus”, bet “Augšdaugava” ar 2-1 - VK “Ventspils”.

Iepriekšējā sezonā finālčetrinieka divu dienu cīņās par čempioniem kļuva VK “Ventspils” volejbolisti, finālā piecos setos pieveicot “Augšdaugavu”, bet trešo vietu ieņēma RTU, kas ar 3-2 pārspēja “Vecumniekus”.

Rezultāti “Optibet” Latvijas čempionātā vīriešiem Nacionālajā līgā

Spēle par 1. vietu

23.03. “Augšdaugava” – “Jēkabpils juniori”/JSS 3-1 (20:25, 27:25, 25:17, 25:21); Vilcāns 25 – Štolcs 21

Spēle par 3. vietu

23.03. “Vecumnieki” – VK “Ventspils” 1-3 (25:21, 20:25, 17:25, 24:26); Alkšbirze 17 (4 bl.) – Garklāvs 23

Avots: volejbols.lv