Paplašināta iespēja saņemt vakcīnu pret Covid-19

AKTUĀLI

Operatīvi reaģējot uz Ministru kabineta 8. oktobra lēmumu par prasībām ārkārtas situācijas laikā un iedzīvotāju augošo interesei saņemt vakcīnas pret Covid-19, ir veiktas vairākas vakcinācijas pakalpojumu paplašināšanas aktivitātes.

Vakcinācijas tirdzniecības punktos (ar pierakstu un brīvā rindā)

Vakcinācija tuvāk cilvēku ikdienas gaitām tirdzniecības centros tiks turpināta. Ir izvērtēts vakcinācijas punktu novietojums tirdzniecības centros – vairāki vakcinācijas punkti turpinās darbību, nemainot lokāciju, daži punkti tiks pārvietoti pie ieejas vai ārtelpās pie tirdzniecības centriem, nodrošinot vakcināciju mobilajos punktos, atsevišķi punkti tiks slēgti, bet tiem ir rastas alternatīvas lokācijas, kas šonedēļ arī sāks darboties.

Daugavpils

Ditton nams, Daugavpils – darbosies bez izmaiņām

Daugavpils Solo centrs – darbosies bez izmaiņām

Mego, Aveņu ielā – tiek pārcelts uz telpām Aveņu ielā 26

Daugavpils Maxima Strādnieku ielā - darbosies bez izmaiņām

Vakcinācijas centri - esošie (ar pierakstu 8989, manavakcina.lv vai dzīvajā rindā) un papildus, kas tiks atvērti šonedēļ, tostarp Daugavpilī.

Informācija par vakcināciju jaunizveidotajos vakcinācijas centros iedzīvotājiem būs pieejama sākot ar trešdienu. Nepieciešamības gadījumā tiks izveidoti arī mobilie vakcinācijas punkti citviet.

Ģimenes ārsti

No 1. oktobra, visi ģimenes ārsti* ir iesaistījušies vakcinācijas pret Covid-19 procesā. Ģimenes ārstu iesaistei ir divas formas – vakcinācija savās praksēs vai nosūta vakcinēties uz vakcinācijas kabinetiem ārstniecības iestādēs, ar kurām konkrētā ģimenes ārsta prakse sadarbojas.

Ārstniecības iestādes (ar pierakstu 8989 un manvakcina.lv)

Vakcinācijas pakalpojumus var saņemt daudzās ārstniecības iestādēs Latvijā, pieteikšanās: zvanot konkrētajai iestādei (info - šeit) – kopā darbojas vairāk kā 910 vakcinācijas kabineti visā Latvijā.

Savukārt pierakstu, zvanot  8989 vai autorizējoties manavakcina.lv, var pieteikt šādās ārstniecības iestādes:

 • Valmierā – Vidzemes slimnīcā un Valmieras veselības centrā
 • Rēzeknē slimnīcā
 • Jēkabpils reģionālajā slimnīcā
 • Ludzas medicīnas centrā (ir iespējams gan ar pierakstu, gan dzīvajā rindā)
 • Jūrmalā - veselības centru apvienībā (Slokas 26; ar pierakstu un dzīvajā rindā), Jūrmalas slimnīcā, rehabilitāacijas centrā “Vaivari”, Kauguru veselības centrā)
 • Talsu Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā (Stendes 1)
 • Saldus medicīnas centrā
 • Salaspils veselības centrā
 • Bauskas slimnīcā
 • Ogres rajona slimnīcā
 • Olainē – SIA OlainMed (Veselības ielā 5)
 • Mazsalacas slimnīcā
 • Aizkrauklees slimnīcā
 • Saulkrastu slimnīcā
 • Preiļu slimnīcā

Izbraukuma vakcinācija (ar pierakstu un dzīvā rindā)

Intensīvi tiks turpināta izbraukuma vakcinācija apdzīvotās vietās, kurās ir zemi vakcinācijas pret Covid-19 aptveres rādītāji un iedzīvotājiem jāmēro salīdzinoši liels attālums līdz ģimenes ārsta praksei vai vakcinācijas punktam, kā arī senioru vakcinācija mājās, ģimenes ārstu praksēs un ārstniecības iestādēs visā Latvijā.

No 15. oktobra sāksies izbraukuma vakcinācija Rīgā - 50 vietās 38 apkaimēs -, kuru realizēs trīs speciāli pielāgoti autobusi. Vakcinācija notiks pēc dzīvās rīndas principa. Detalizēta informācija sekos tuvākajās dienās.

Vakcīnu pieejamība

Vakcīnu krājumi Latvijā uz 10.oktobri: Pfizer-BioNTech (Comirnaty) - 318654, Spikevax (Moderna)  - 228090, AstraZeneca - 32480. Tuvākās piegādes: 11.10 – 3510 Comirnaty vakcīnas, 12.10 – 31200 Janssen vakcīnas.

Pieteikties vakcinācijai var:

 • Vietnē manavakcina.lv, ja personai ir internetbankas pilnā versija un iespēja autentificēt sevi portālā www.latvija.lv, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
 • Zvanot pa tālruni 8989, izvēloties sev ērtu vakcinācijas vietu, datumu un laiku.
 • Pie sava ģimenes ārsta.

Šobrīd ir pieejami teju 30 000 brīvu pierakstu uz vakcināciju vietnē manavakcina.lv.

* Ģimenes ārstu prakses, kuras ir līgumattiecībās ar NVD un sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Kontakti:

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa
Inga Vasiļjeva, inga.vasiljeva@vmnvd.gov.lv, 29276111

Maļinovas senioru ekskursija uz Latgales zoodārzu